RU

Міллер натякнув, що Україна не дочекається нових контрактів

30.06.2011, 13:41
Міллер натякнув, що Україна не дочекається нових контрактів - Фото
7ee7b4b1260aeea8789d0e89f53c21c3.jpg

Міллер натякнув, що Україна не дочекається нових контрактів

Російський газовий монополіст Газпром всупереч очікуванням клієнтів не має наміру вносити кардинальні зміни до контрактної системи. Про це на загальних зборах акціонерів заявив голова правління ВАТ Газпром Олексій Міллер (на фото).

Як повідомляє прес-служба Газпрому, Міллер попередив: "Ніяких радикальних змін в контрактній системі не очікується і не планується".

"Ми виявили твердість на переговорах по цінах з нашими клієнтами, і в результаті в 2010 році наша виручка з європейського ринку збільшилася з 42,5 до 43,9 млрд. доларів. Газпром зберіг систему довгострокових контрактів з умовою "бери або плати" і систему ціноутворення, прив'язану до нафтопродуктового кошика", - заявив голова правління.

Міллер уточнив, що ринкова частка Газпрому на європейському ринку складала на кінець 2010 року 23%.

Коментуючи підсумки 2010 року, Міллер відзначив, що традиційний розподіл експортних ринків на далеке і ближнє зарубіжжя остаточно застарів: "У нас один експортний ринок, який вже зараз працює на єдиних принципах. Це результат планомірної роботи, що проводиться Газпромом з основними покупцями газу в СНД по переходу на контрактні ціни, які забезпечують Газпрому рівну з європейськими ринками прибутковість".

Обсяги продажу газу в республіки колишнього Радянського Союзу в 2010 році, за його словами, збільшились на 3,7 % і досягли 70,2 млрд.куб.м. Чиста виручка від реалізації газу в цей регіон збільшилася більше ніж на 20% і становила 450 млрд. руб.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров в черговий раз заявив, що Україну не влаштовує нинішня ціна на російський газ: "Ми цивілізовані люди, ми не припиняємо вам транзит газу, ми не висуваємо ультиматуми, ми просто говоримо, що нас цей контракт не влаштовує. Ми з ним жити не хочемо. Ви ж повинні нас почути. Ось мені здається, на останній зустрічі Путін нас чув".

За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, у другому кварталі п.р. ціна російського газу становить $ 295,6 за тис. куб. м. на східному кордоні України.

Олексій Міллер: біографія і добірка новин>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини