RU

Люди під час пандемії накопичили $2,9 трлн. Це допоможе відновленню світової економіки

04.03.2021, 09:31
Люди під час пандемії накопичили $2,9 трлн. Це допоможе відновленню світової економіки - Фото
Фото: depositphotos.com

Споживачі в найбільших економіках світу додатково накопичили $2,9 трлн під час карантинних обмежень, повідомив Bloomberg.

Експерти вважають, що накопичення можуть стати головним драйвером відновлення після пандемічної рецесії.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

За оцінками аналітиків, найбільше накопичень у домогосподарств у США, Китаї, Великобританії, Японії та найбільших країнах єврозони, які пережили кілька жорстких локдаунів. Згідно з їхніми даними, американці накопичили $1,5 трлн, що вдвічі перевищує середньорічне зростання ВВП США і дорівнює річному обсягу виробництва Південної Кореї.

Китайські споживачі додатково зібрали на депозитах $430 млрд, в Японії ($300 млрд), Великобританії ($160 млрд) і найбільших країнах єврозони, включаючи Іспанію, Францію, Німеччину та Італію – всього $465 млрд.

На думку експертів, споживачі витратять свої накопичення переважно на шопінг, ресторани, розваги, туризм і спорт. Крім того, вони можуть пустити їх на погашення боргів або взагалі не витрачати, поки ринок праці не відновиться.

Якщо в США споживачі витратять всі свої заощаджені під час пандемії гроші, ВВП країни зросте відразу на 9%, при поточному прогнозі в 4,6%. А якщо кошти залишаться "під матрацом", американська економіка зросте лише на 2,2%, вважають аналітики.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини