"Лукойл" не домовився з Тимошенко

08.10.2009, 10:12

Президент компанії "Лукойл" Вагіт Алекперов особисто відвідав Київ, щоб вирішити проблеми підконтрольного Одеського нафтопереробного заводу. Про це сьогодні пише газета

Президент компанії "Лукойл" Вагіт Алекперов особисто відвідав Київ, щоб вирішити проблеми підконтрольного Одеського нафтопереробного заводу. Про це сьогодні пише газета "Дело".

В.Алекперов планував вирішити питання з поставками нафти на Одеський НПЗ, що входить до складу "Лукойлу". Як повідомлялося, проблеми у НПЗ виникли на початку жовтня. Держоператор магістральних нафтопроводів "Укртранснафта" змінив маршрут транспортування сировини на підприємство, який невигідний для "Лукойлу".

В.Алекперов планував обговорити цю проблему особисто з Прем'єр-міністром Юлією Тимошенко. Однак, як повідомили в прес-службі "Лукойлу", зустріч не відбулася "через причинах, що не залежать від росіян ".

У прес-службі Кабміну учора не змогли уточнити, що завадило переговорам президента "Лукойлу" і Прем'єра Ю.Тимошенко. Водночас, за даними видання, вони провели телефонну розмову. Очевидно, сторони домовилися перенести зустріч. Так, у "Лукойлі" вже повідомили, що поставки нафти на Одеський НПЗ будуть обговорюватися під час наступного візиту голови російської компанії в Київ. Дата поїздки поки не уточнюється.

За час перебування в українській столиці В.Алекперов зміг зустрітися з іншими українськими чиновниками. Зокрема з Міністром палива і енергетики Юрієм Проданом. "Ми обговорили з ним ситуацію, вислухали позицію "Лукойла" і дали розпорядження розібратися в ситуації з поставками нафти на Одеський НПЗ", - розповів Міністр.

Нагадаємо, ПАТ "Лукойл-Одеський нафтопереробний завод" зупинило виробництво через зміну маршруту поставок російської нафти. За словами представника компанії, через зміну схеми поставок російської нафти з маршруту Лисичанськ - Кременчук - Одеський НПЗ на маршрут Я32-й км держкордону України з Білоруссю - Броди - Одеський НПЗ вартість послуг з транспортування нафти на виході буде більше на $6,5 за тонну.

У свою чергу, ВАТ "Укртранснафта" вже приступила до реалізації проектів з постачань нафти з альтернативних джерел (країн Каспійського регіону) на вітчизняні нафтопереробні заводи, відповідно до "Програми диверсифікації джерел поставок нафти в Україну на період до 2015 року", затвердженої постановою Кабінету Міністрів, N1572 від 8 листопада 2006 року.

Вагіт Алекперов: біографія і добірка новин>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Популярне