RU

"Лукойл" не домовився з Тимошенко

08.10.2009, 10:12

Президент компанії "Лукойл" Вагіт Алекперов особисто відвідав Київ, щоб вирішити проблеми підконтрольного Одеського нафтопереробного заводу. Про це сьогодні пише газета "Дело".

В.Алекперов планував вирішити питання з поставками нафти на Одеський НПЗ, що входить до складу "Лукойлу". Як повідомлялося, проблеми у НПЗ виникли на початку жовтня. Держоператор магістральних нафтопроводів "Укртранснафта" змінив маршрут транспортування сировини на підприємство, який невигідний для "Лукойлу".

В.Алекперов планував обговорити цю проблему особисто з Прем'єр-міністром Юлією Тимошенко. Однак, як повідомили в прес-службі "Лукойлу", зустріч не відбулася "через причинах, що не залежать від росіян ".

У прес-службі Кабміну учора не змогли уточнити, що завадило переговорам президента "Лукойлу" і Прем'єра Ю.Тимошенко. Водночас, за даними видання, вони провели телефонну розмову. Очевидно, сторони домовилися перенести зустріч. Так, у "Лукойлі" вже повідомили, що поставки нафти на Одеський НПЗ будуть обговорюватися під час наступного візиту голови російської компанії в Київ. Дата поїздки поки не уточнюється.

За час перебування в українській столиці В.Алекперов зміг зустрітися з іншими українськими чиновниками. Зокрема з Міністром палива і енергетики Юрієм Проданом. "Ми обговорили з ним ситуацію, вислухали позицію "Лукойла" і дали розпорядження розібратися в ситуації з поставками нафти на Одеський НПЗ", - розповів Міністр.

Нагадаємо, ПАТ "Лукойл-Одеський нафтопереробний завод" зупинило виробництво через зміну маршруту поставок російської нафти. За словами представника компанії, через зміну схеми поставок російської нафти з маршруту Лисичанськ - Кременчук - Одеський НПЗ на маршрут Я32-й км держкордону України з Білоруссю - Броди - Одеський НПЗ вартість послуг з транспортування нафти на виході буде більше на $6,5 за тонну.

У свою чергу, ВАТ "Укртранснафта" вже приступила до реалізації проектів з постачань нафти з альтернативних джерел (країн Каспійського регіону) на вітчизняні нафтопереробні заводи, відповідно до "Програми диверсифікації джерел поставок нафти в Україну на період до 2015 року", затвердженої постановою Кабінету Міністрів, N1572 від 8 листопада 2006 року.

Вагіт Алекперов: біографія і добірка новин>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини