RU

Лукашенко повернув митний контроль на кордон з Росією

08.12.2014, 18:15
Лукашенко повернув митний контроль на кордон з Росією - Фото
Олександр Лукашенко
Митні служби Білорусії відновили огляд вантажного автотранспорту на кордоні з Росією. Про це повідомляє ІТАР-ТАРС з посиланням на представника російської Федеральної митної служби (ФМС).

"ФМС підтверджує, що білоруські митники відновили свою роботу на кордоні з РФ. З нашого боку митного контролю не здійснюється", - сказала представник прес-служби ФМС Олена Грач.

Також в ФМС підтвердили наявність труднощів при перетині вантажним автотранспортом російсько-білоруського кордону. "Є інформація про поодинокі випадки", - зазначила Грач, відмовившись коментувати, чи буде відновлений митний контроль з російського боку.

Раніше в галузевих ЗМІ з'явилися повідомлення від учасників ринку про те, що на виїзді з Росії в Білорусію з'явилися пробки з вантажних автомобілів довжиною від 5 км до 8 км.

Нагадаємо, митний контроль транспортних засобів на кордоні Росії і Білорусії був припинений з квітня 2011 року у зв'язку з набранням чинності угод про створення Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану (МС), згідно з якими транспортний контроль здійснюється на зовнішніх кордонах МС. З 1 січня 2015 року на базі МС повинен бути створений Євразійський економічний союз, який передбачає ще більший рівень економічної інтеграції на території країн-учасниць угоди.

Наприкінці минулого тижня білоруський прем'єр Михайло Мясникович повідомив, що уряд республіки вживе заходів щодо захисту населення країни і національних товаровиробників в умовах зростання імпорту з Росії товарів третіх країн. За його словами, почастішали випадки ввезення до Білорусі товарів без супровідних документів, переважно - різних продуктів харчування і сільського господарства.

Раніше російський Россільгоспнагляд, навпаки, висунув ряд претензій до якості білоруської сільгосппродукції, що постачається в Росію, почавши послідовно обмежувати їх імпорт. Зокрема, претензії до якості м'ясної продукції отримали 20 білоруських комбінатів. Крім того, з 30 листопада відомство обмежило ввезення в Росію транзитних продуктів, що прямують з Білорусії в Казахстан через Росію, зобов'язавши їх оглядати на предмет контрабанди на російських пунктах пропуску.

3 грудня президент Білорусі Олександр Лукашенко на нараді щодо вжитих заходів для зняття заборон на ввезення білоруської продукції в Росію і транзит товарів з списку санкцій  заявив, що Росія повела себе непристойно, заборонивши багатьом білоруським підприємствам поставку продовольчих товарів на свою територію.

На його думку, причиною цього - "різного роду шахраї, які крутиться в Росії, хочуть нагріти руки на російському ринку за рахунок роздування цін", а поставка білоруських товарів значно стримує зростання цін. За словами Лукашенка, "головне питання в тому, що Росія пішла на порушення всіх домовленостей, які ми досягли в нашому Митному союзі".

Він відкинув всі претензії Росії з приводу якості білоруських продуктів харчування, а також заявив про дотримання республікою домовленостей з Росією про забезпечення продовольчого ембарго з ряду країн Європи та Америки, які оголосили антиросійські економічні санкції. "Ми категорично заборонили махінації із західними товарами з метою поставок на російський ринок - типу переклеїли ярлик і поставили. Цього немає, не було і не буде", - зазначив Лукашенко.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини