RU

Лобіста "Газпрому" виключили з реєстру ЄС

23.01.2009, 11:25

Фірма "GPlus Europe", що відстоює у Брюсселі інтереси російського газового монополіста "Газпром", виключена з добровільного реєстру лобістів за відмову розкрити особисті дані трьох клієнтів.

Проте, як пише сьогодні "The Financial Times", це не буде означати для "GPlus Europe" обмеження на роботу з ЄС: рішення комісії не має на увазі правопорушень з боку компанії і не впливає на її право продовжувати діяльність.

Один з фундаторів фірми, Пітер Гілфорд, на своє виправдання заявив, що, подаючи у грудні минулого року заявку на включення у реєстр, керівництво компанії попередило комісію, що на той момент у нього вже були зобов'язання перед трьома клієнтами, які просили не розголошувати їхніх імен. Більше того з двома з них "GPlus Europe" вже не працює.

У грудні минулого року, коли компанія приєдналася до реєстрації, у неї були раніше укладені угоди про конфіденційність з трьома клієнтами, які не захотіли бути названими. Це дві торгові асоціації і одна корпорація; з двома з цих клієнтів лобіст вже не працює. Видання зазначає, що "Gplus" на своєму сайті розкрила інформацію про роботу з великою кількості клієнтів і в тому числі з "Газпромом".

Нагадаємо, добровільну реєстрацію лобістів було введено в ЄС з метою підвищення прозорості ролі лобістів у прийнятті рішень Євросоюзу. "GPlus Europe" виявилася першою компанією, чиє членство в реєстрі було припинене.

"Газпром" почав співпрацю з "GPlus" незабаром після газового конфлікту з Україною, який стався на початку 2006 року.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини