RU

Литвин не виключає хвилі інфляції після голосування щодо Євро-2012

19.08.2009, 14:22

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин не виключає, що прийняття закону про фінансування Євро-2012 у розмірі 9,8 млрд.грн. може спровокувати хвилю інфляції. Про це він заявив в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ.

Говорячи про заплановане на 21 серпня голосуванні за законопроект про фінансування Євро-2012, В.Литвин вказав: "Я виходжу з того, що треба менше перейматися долею закону, а тим, як він буде виконуватися і які наслідки будуть в реалізації цього закону, чи не приведе це до сплеску інфляції і чи не будемо ми тоді один одного питати, чому у нас гривня падає і далі. Тому що офіційна позиція Національного банку полягає в тому, що зобов'язання, які містяться в розпорядженнях цього закону, для Національного банку є непідйомними".

Водночас, В.Литвин висловив занепокоєння з приводу того, як будуть виконуватися зобов'язання держави щодо Фонду гарантування вкладів. "Тому що ці гроші будуть вилучені і спрямовані на Євро. Це одна з проблем", - сказав він.

"Тут має бути зрозуміла відповідь і зрозуміла політика, але уряд і відповідні міністерства вважають, що нічого страшного. Тому я займаю таку позицію: вони беруть на себе відповідальність і вони повинні ще раз публічно про це сказати. Коли приймали цей закон, я тоді звертався і просив, щоб уряд публічно заявив про те, що ним цей закон потрібен і вони беруть на себе всю повноту відповідальності за реалізацію цього закону", - наголосив В.Литвин.

Нагадаємо, Президент України Віктор Ющенко ветував зміни в Закону про Держбюджет на 2009 рік, які передбачали перерахування Нацбанком 9,8 млрд.грн. коштів зі своїх прибутків в державну скарбницю для фінансування Євро-2012.

Евро-2012: підбірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини