RU

"Листи щастя" водіям почнуть приходити в червні. У МВС роз'яснили деталі

28.05.2020, 16:55
Фото: департамент комунікації МВД

Із 1 червня в Україні офіційно запрацює система автоматичної фіксації перевищення швидкості. Сьогодні Міністерство внутрішніх справ (МВС) офіційно представило систему в Київському центрі безпеки дорожнього руху.

У МВС уточнили, що камери розташовано в місцях підвищеної концентрації ДТП і перед ними встановлено інформаційні знаки 5.70.

"Листи щастя" водіям почнуть приходити в червні. У МВС роз'яснили деталі

"Якщо камера фіксує перевищення швидкості, відбувається автоматична ідентифікація транспортного засобу за рахунок зчитування державного номерного знака. Надалі система автоматично вибирає дані з бази і підтягує їх під це правопорушення", - зазначив заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

На підставі зафіксованого порушення будуть формуватися "листи щастя" від імені Департаменту патрульної поліції і з платіжними реквізитами для оплати штрафу.

"Листи щастя" водіям почнуть приходити в червні. У МВС роз'яснили деталі

Постанову оформлюють на особу, на яку зареєстровано автомобіль у реєстрі МВС. Якщо власник вказав людину, яка постійно користується автомобілем (належний користувач), відповідальність буде нести саме вона. Якщо транспортний засіб зареєстровано на компанію, то - її керівник.

За перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год (2 км/год - додатковий бонус на похибку вимірювального приладу "Каскад", ДСТУ дозволена до ±3 км/год) передбачено штраф 255 грн і 510 грн - за перевищення більш ніж на 50 км/год.

При цьому штраф зменшується на 50%, якщо він сплачений протягом 10 банківських днів від моменту отримання постанови.

Про факт фіксації порушення можна дізнатися: 1) за допомогою СМС-повідомлення або електронної пошти, якщо подано заяву до МВС; 2) на офіційних сайтах МВС або Нацполіції; 3) від листоноші, який доставить постанову за місцем реєстрації правопорушника; 4) від представників органів Держприкордонслужби, які вручають постанову при перетині кордону.

Постанова може виноситися без участі порушника. Документ відправляється порушнику поштою протягом трьох днів від дати винесення. Оскаржити його можна протягом 10 днів.

Штраф необхідно сплатити протягом 30 днів з дати набрання постановою законної сили. При оскарженні ці терміни призупиняються до вирішення питання за суттю.

Якщо штраф не сплачено вчасно, то через 30 днів запускається механізм примусового стягнення. При цьому відкривається виконавче провадження, а автомобіль боржника та інше майно (нерухомість, цінні папери і т.інш.) можуть заарештувати. Крім того, стягується подвійна сума штрафу.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини