RU

Ліміти для ФОПів, перевірки і РРО. Зеленський дав завдання КМУ

17.10.2019, 17:23
Ліміти для ФОПів, перевірки і РРО. Зеленський дав завдання КМУ - Фото
Володимир Зеленський (Фото: прес-служба президента

Президент  Володимир Зеленський підписав Указ №761/2019 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення сприятливих умов для діяльності фізичних осіб - підприємців".

Як повідомляє прес-служба президента, згідно з документом, Кабінет міністрів повинен створити Координаційну раду з питань розвитку малого і середнього підприємництва та залучити до його роботи представників громадських організацій, що представляють інтереси малого бізнесу.

"У двотижневий термін за участю згаданої Ради повинні бути розроблені і внесені на розгляд парламенту законопроекти, спрямовані на лібералізацію умов і критеріїв віднесення фізичних осіб - підприємців до першої групи спрощеної системи оподаткування", - йдеться в повідомленні.

В Указі пропонується збільшити річний ліміт граничного доходу для ФОПів, надати їм право використовувати працю найманих осіб, а також розширити перелік видів діяльності.

Крім того, повинен бути підготовлений законопроект про введення дворічного мораторію на проведення перевірок СПД та пом'якшення відповідальності за порушення порядку подання звітності, пов'язаної із застосуванням РРО.

Кабмін повинен також забезпечити прозорі і необтяжливі процедури реєстрації розрахункових операцій при реалізації товарів і послуг через Інтернет і забезпечити роз'яснення про порядок застосування таких процедур. З 1 січня 2020 повинна бути забезпечена можливість тестування платниками податків при здійсненні розрахункових операцій безкоштовного програмного рішення для використання такими платниками програмних реєстраторів розрахункових операцій.

  • 15 жовтня в прес-службі президента заявили, що Зеленський ініціює введення мораторію на перевірки ФОПів. Він також виступив за те, щоб протягом першого року дії закону відповідальність за неправильне ведення звітів була пом'якшена.
  • 7 жовтня голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев зареєстрував законопроект №2190, яким пропонує на місяць скасувати штрафи за несплату єдиного соціального внеску (ЄСВ) для фізосіб-підприємців (ФОП) і самозайнятих осіб, які не сплачували податки за періоди без доходів.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини