RU

Легальне працевлаштування. Рада схвалила законопроект про заробітчан

16.06.2020, 16:22
Легальне працевлаштування. Рада схвалила законопроект про заробітчан - Фото
Верховна Рада (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)

16 червня Верховна Рада прийняла за основу законопроект №2365 "Про захист трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством в працевлаштуванні за кордон".

Законопроект підтримали 248 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, документ спрямований на захист українців, які працюють або шукають роботу за кордоном, а також на нормалізацію роботи компаній, що здійснюють працевлаштування українців, лібералізацію процедур і правил роботи таких компаній.

Зокрема, в законопроекті пропонується:

  1. Заборонити компаніям, що працюють y сфері міжнародного працевлаштування, отримувати гроші від потенційного здобувача за працевлаштування.
  2. Ввести адміністративну відповідальність за порушення компаніями, що займаються працевлаштуванням, заборони на стягнення з громадян будь-яких гонорарів, комісійних та інших винагород за посередництво у працевлаштуванні в Україні або за кордоном.


При цьому штраф пропонують ввести в розмірі 2000-5000 неоподатковуваних мінімумів, або 4,2-10,5 млн грн.

Розробники законопроекту вважають, що поступова легалізація ринку міжнародного працевлаштування призведе до створення нормального конкурентного середовища та прозорої роботи бізнесу, що принесе державі гроші у вигляді податків і убезпечить українців від сплати грошей шахраям або недобросовісним бізнесменам.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини