RU

Лазебна: Прожитковий мінімум удвічі відстає від реальності, але підвищити його складно

12.05.2021, 15:46
Лазебна: Прожитковий мінімум удвічі відстає від реальності, але підвищити його складно - Фото
Марина Лазебна (Фото: пресслужба форуму Україна 30)

Офіційний прожитковий мінімум в Україні більш ніж удвічі нижче реального рівня, обумовленого економікою. Про це з посиланням на міністра соціальної політики Марину Лазебну повідомила пресслужба міністерства.

"Розмір прожиткового мінімуму як базовий соціальний стандарт не виконує своєї функції. Він повинен бути основою для визначення розмірів соціальних гарантій і доходів: мінімальна зарплата, мінімальна пенсія за віком, інші державні соціальні допомоги, – сказала глава Мінсоцполітики. – Важливо, щоб розмір прожиткового мінімуму був достатнім для задоволення базових потреб людей і був засобом запобігання і скорочення масштабів бідності".

Актуальний прожитковий мінімум в Україні для працездатних осіб – 2270 грн/міс. Для непрацездатних – 1769 грн/міс. Загальний показник прожиткового мінімуму становить 2189 грн/міс.

Лазебна зазначила, що поки підвищення прожиткового мінімуму залишається складним завданням для уряду, оскільки до нього прив'язано понад 180 різних видів виплат (штрафи, збори, грошові стягнення тощо).

"Будь-яке збільшення прожиткового мінімуму автоматично призводить до перерахунку значної кількості виплат та необхідність вишукування додаткових витрат бюджетів всіх рівнів", – пояснює Лазебна.

У Мінсоцполітики зазначають, що спільно з Інститутом демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАНУ міністерство напрацювало комплекс змін до чинного законодавства (схвалений Кабміном і переданий до Верховної Ради). Основні нововведення – більш сучасна методологія обчислення прожиткового мінімуму і введення нової базової величини для платежів і адміністративних зборів.

"При цьому жодна з соціальних виплат, які сьогодні отримують громадяни, не буде зменшена", – додають в міністерстві.

Читайте також (рос.): Не только индексация: в 2021-м будет еще три повышения пенсий – детали. А деньги есть?

  • Раніше підвищення прожиткового мінімуму анонсував прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
  • У 2021 році уряд передбачив п'ятиступінчастий план щодо збільшення пенсій для громадян.
  • 1 березня в Україні розпочався автоматичний перерахунок пенсій для 8 млн пенсіонерів. Мінімальна пенсія для пенсіонерів зі стажем 30 років – для жінок і 35 років для чоловіків зросла на 100 гривень.
  • Пенсійний фонд України (ПФУ) проіндексував пенсії для 9,7 млн ​​пенсіонерів, проте доплати отримали 7,9 млн громадян.
Сергей Шевчук
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини