RU

Лазебна: В Україні 15 активних недержавних пенсійних фондів

29.04.2021, 11:28
Лазебна: В Україні 15 активних недержавних пенсійних фондів - Фото
Марина Лазебна (Фото: пресслужба Кабміну)

З 60 недержавних пенсійних фондів (НПФ), зареєстрованих в Україні, тільки 15 можна назвати активними. Про це в ефірі 24 каналу заявила міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

"Ця система є, просто вона не була популяризована державою, яка нічого не робила для розвитку добровільних пенсійних накопичень, –  сказала міністерка. Держава не стала зразком, наприклад, не створювала корпоративні пенсійні накопичувальні програми для різних груп, наприклад, поліцейських, медиків, військових, соціальних працівників".

Читайте також: "Держава повинна". Чому українці не хочуть збирати гроші на пенсію і як це виправити

Послугами НПФ в Україні користується близько 1 млн осіб, уточнила Лазебна.

"Тому ми говоримо про створення обов'язкової накопичувальної системи для 10 млн громадян, які офіційно працюють. Ми хочемо дати можливість якомога більшій кількості людей накопичувати. Це має стати "новою нормальністю" для нас, як давно вже стало в світі", –  зазначила очільниця Мінсоцполітики.

Читайте також: Життя на пенсії в Україні: від злиднів до самогубства. Далі – гірше. Що робити?

  • Минулого тижня Мінсоцполітики направило доопрацьований пакет законопроєктів до комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів (очолює  Галина Третьякова). Попередні редакції перебували в парламенті з кінця 2019 року, але не були підтримані депутатами.
  • Як заявляв прем'єр-міністр Денис Шмигаль, уряд очікує, що Верховна Рада вже в 2021 році прийме законодавство для запуску другого рівня пенсійної системи.
Сергей Шевчук
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини