RU

Ліквідовано конвертаційний центр, що відмивав 1 млрд. грн. в рік

13.08.2009, 15:08

Податкові міліціонери ліквідували конвертаційний центр із щорічним обігом близько 1 млрд.грн., в організаторів знайшли вогнепальну зброю і підробні паспорти. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили у Головному управлінні податкової міліції ДПА України.

Щоб затримати організаторів злочинного угрупування, податківці діяли одночасно за 30 різними адресами у Києві і Київській області, де базувалися офіси конвертаційного центру. Також було проведено обшуки кількох банківських установ, в яких були відкриті рахунки конвертаційного центру.

Під час огляду офісів структури і місць проживання її організаторів було вилучено близько 500 тис.грн. готівкою, 13 печаток фіктивних фірм і 38 комплектів комп'ютерної техніки, за допомогою якої махінатори здійснювали незаконну діяльність - легалізацію "тіньових" коштів. Крім того, у шахраїв виявили непогашені векселі на суму більше 3 млн.грн., п'ять підробних паспортів і вогнепальну зброю.

Розробка злочинного синдикату тривала півтора року. За цей час податківцям вдалося встановити, що у діяльності потужного конвертаційного центру беруть участь більше 20 осіб. Тіньова структура мала надзвичайно широкі масштаби діяльності - рух коштів підконтрольними угрупуванню фіктивними підприємствами щорічно складав близько 1 млрд.грн.

Крім незаконної конвертації коштів, махінатори надавали послуги із ухилення від сплати податків для кількох сотень підприємств з різних регіонів України і виведення валюти за кордон.

В результаті спецоперації затримано шістьох організаторів угрупування, чотирьох із них арештовано. Стосовно них порушено кримінальну справу за ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу України. Триває слідство.

Злочинність і боротьба з нею: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини