RU

Лідери G8 не бачать чітких перспектив розвитку світової економіки

09.07.2008, 10:17

Перспективи розвитку світової економіки є незрозумілими стосовно ризику уповільнення економічного зростання багато в чому через подорожчання нафти. Про це йдеться у спільній заяві лідерів G8, опублікованій у вівторок, повідомляє "K2Kapital".

"Перспективи зростання світової економіки в цей час вельми туманні, і ризики уповільнення зростання залишаються в силі. Поряд із багатьма (країнами) ми висловлюємо стурбованість зростанням цін на сировину, особливо на нафту і продукти харчування, оскільки це загрожує економічній стабільності у всьому світі, і може серйозно позначитися на добробуті найуразливіших держав і збільшити інфляційний тиск у всьому світі", - говориться в заяві G8.

Лідери G8 заявили, що позитивно оцінюють здатність своїх економік протистояти кризі і сподіваються на відновлення процесу зростання світової економіки. Країни, що розвиваються, як і раніше демонструють особливо швидке зростання.

Країни, що добувають нафту, повинні в найтерміновішій перспективі збільшити обсяги виробництва і нафтопереробні потужності, у той час як основним завданням у середньостроковій перспективі є зростання інвестицій у геологорозвідку і переробку "чорного золота".

G8 підкреслила, що відповідальність за зростання цін лежить як на виробниках, так і на споживачах нафти, і планує провести зустріч у Лондоні в другому півріччі, щоб продовжити початі в Саудівській Аравії в червні перемовини про те, як зупинити цінову спіраль. Вона також хоче скликати форум з енергетичної безпеки, на якому будуть обговорюватися способи підвищення ефективності використання ресурсів і нові технології. G8 сподівається налагодити діалог між нафтовидобувними і нафтоспоживаючими країнами.

У заяві практично не висвітлене питання кредитної кризи, викликаної проблемами на американському іпотечному ринку.

"За останні кілька місяців ситуація на фінансових ринках трохи поліпшилася. Однак напруженість усе ще відчувається", - сказано в заяві G8.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини