RU

Кужель пропонує гасити кредити за курсом 7,7 грн./$

25.02.2009, 15:25

В Держкомпідприємництва пропонують переконати Нацбанк продавати громадянам валюту за офіційним курсом Національного банку України (НБУ) для погашення кредитів. Про таку пропозицію повідомила на засіданні уряду голова відомства Олександра Кужель.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, О.Кужель відзначила, що таке рішення може бути оформлене постановою НБУ, і його механізм вже відпрацьовано з юристами. Зокрема, вона звернула увагу на те, що пропонується продавати громадянам валюту за офіційним курсом Нацбанку для погашення кредитів по довіреності банків, яка б підтверджувала, що валюта купується дійсно для погашення кредиту. "Не за міжбанківським спекулятивним курсом купувати, а якщо офіційний курс 7,7, щоб і купували по 7,7", - сказала вона.

На думку О.Кужель, таку пропозицію Нацбанку міг би внести Перший віце-прем'єр-міністр, представник Кабінету Міністрів на засіданнях правління НБУ з питань рефінансування Олександр Турчинов.

Нагадаємо, Лідер громадської ініціативи "Фронт змін" Арсеній Яценюк збирається особисто зустрітися з головою НБУ Володимиром Стельмахом і передати йому низку пропозицій для стабілізації ситуації із зростанням масових неплатежів за кредитами.

У "Fitch Ratings" зазначають, що різка девальвація гривні негативно відбилася на здатності українських позичальників провести виплати по валютних кредитах і, передусім, це відноситься до позичальників, які отримали кредити в іноземній валюті при відсутності джерел валютної виручки. "У даному контексті можна чекати різкого зростання неплатежів за валютними кредитами, передусім з боку фізичних осіб", - відзначила представник "Fitch Ratings" Ольга Ігнатьєва.

Олександра Кужель: біографія і добірка новин>>>
Банки і банківські послуги: добірка новин>>>
Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини