RU

Курс долара до кінця року може збільшитися до 8 грн./$

28.11.2008, 14:01

З впровадженням нестабільного валютного курсу Національному банку України не вдасться в короткі терміни стабілізувати курс долара відносно гривні. До кінця поточного року долар буде коливатися в діапазоні 7,5-8 грн./$. Про це під час прес-конференції повідомив керівник інформаційно-аналітичного центру "Форекс Клуб" Микола Івченко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, М.Івченко передбачає, що з урахуванням тенденцій торгового балансу до кінця року в Україні вартість долара може перевищити 7,50 грн. і навіть досягнути позначки 8 грн./$. Це, за його словами, призведе до подорожчання імпортних товарів, тимчасового сплеску інфляції і великих проблем у погашенні валютних кредитів.

Водночас пік подорожчання долара припадає на весну 2009 року, коли курс буде коливатися в межах 8,5-9 грн./$. На думку експерта, це пояснюється тим, що НБУ до кінця поточного року і в 2009 році необхідно буде витрачати значні обсяги фінансових ресурсів на проведення інтервенції на міжбанківській валютній біржі. Крім того, на рефінансування комерційних банків у листопаді Нацбанк вже витратив близько 40 млрд. грн., значна витрата коштів на ці цілі передбачається і в наступному році.

Аналітик впевнений, що до кінця 2008 року серйозно збільшився дефіцит торгового балансу України – до $13,7 млрд. До того ж також збільшився стік коштів з вітчизняної банківської системи – $2,8 млрд., до того ж у вересні цей показник становив $1,5 млрд., а за 10 місяців поточного року (з січня по жовтень) – всього $2,6 млрд. Цей чинник вчинить додатковий тиск на український валютний ринок і може привести до посилювання дефіциту долара.

М.Івченко також зазначив, що в 2009 році темпи знецінення гривні, найімовірніше, будуть знижуватися. Це пояснюється встановленням обмежень МВФ на витрати золотовалютних резервів НБУ. За його словами, за перший квартал наступного року Нацбанк зможе витратити $4,9 млрд., у другому – $3,1 млрд., в третьому – $2,1 млрд., в четвертому – $1,7 млрд.

Курси валют: офіційний, готівковий, динаміка >>>

Про ситуацію на валютному ринку>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини