Кулеба сказав, коли вирішиться питання щодо виплат пенсій в ОРДЛО

02.01.2020, 13:39
Кулеба сказав, коли вирішиться питання щодо виплат пенсій в ОРДЛО - Фото
Дмитро Кулеба (Фото: прес-служба Кабміну)

За словами віце-прем'єр-міністра з питань євроінтеграції, зараз для виплати пенсій немає ні технічної можливості, ні можливості в плані безпеки

Питання виплати пенсій в непідконтрольних українському уряду районах Донецької і Луганської областей може бути вирішене тільки в контексті їхньої деокупації. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

"Для ЄС виплата пенсій на окупованій території - це правозахисне питання, це дуже важливий нюанс. Вони не можуть не наполягати на тому, що це потрібно робити, але вони так само розуміють, що одна справа хотіти щось зробити, а інша - це мати технічну можливість і можливість з точки зору безпеки. Зараз, в нинішній реальності, таких можливостей немає", - сказав Кулеба.

Кулеба нагадав, що на даний момент існує механізм отримання пенсій, відповідно до якого одержувачі повинні виїжджати на підконтрольну уряду України територію.

"Тому рішення цієї проблеми безпосередньо зав'язане на процесі деокупації. Буде там Пенсійний фонд, будуть працювати платіжні системи - можна буде рухатися далі", - уточнив Кулеба.

З приводу нещодавно зареєстрованого у Верховній Раді законопроекту про виплату пенсій жителям тимчасово окупованих територій, Кулеба зазначив, що такі законодавчі ініціативи повинні бути, "тому що потрібно постійно шукати шляхи вирішення питання, але я вважаю, що це питання реально може бути вирішене тільки в контексті деокупації".

  • 26 листопада до Верховної Ради внесли законопроект, який скасовує реєстрацію внутрішньо переміщеними особами (ВПО) як обов'язкову умову для отримання пенсії жителями тимчасово окупованих територій Донбасу.
  • У Донецькій ОДА вважають, що спеціальна моніторингова місія ОБСЄ може взяти на себе функцію доставки пенсій на тимчасово окуповані території Донбасу. При цьому відзначають, що потрібні зміни в законодавстві.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами