RU

КСУ не став розглядати питання легітимності Податкового кодексу

14.06.2012, 11:47
КСУ не став розглядати питання легітимності Податкового кодексу - Фото
46d6a22b14fae5e9cad592c233853173.jpg
Конституційний Суд України відмовився розглядати питання про неконституційність Податкового кодексу через порушення процедури його розгляду й прийняття. Відповідне рішення суду оприлюднено сьогодні.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, розглянувши конституційне подання 53 народних депутатів, в якому, зокрема, йшлося про неконституційність Податкового кодексу у зв'язку з порушенням процедури його розгляду, ухвалення і набрання чинності, суд не став відкривати конституційне провадження по даному пункту.

Судді послалися на своє рішення від 14 липня 2011 року, яким було відмовлено у відкритті конституційного провадження щодо конституційності процедури розгляду, ухвалення й набрання чинності Податкового кодексу України у зв'язку з непідвідомчістю Конституційному Суду цього питання.

Також суд припинив провадження щодо невідповідності Конституції низки положень кодексу. Зокрема, ініціатори конституційного подання заявили про неконституційність положення Податкового кодексу, за яким повним адмінарештом майна вважається заборона платнику податків на реалізацію права розпорядження або користування його майном.

Також йдеться про положення, за яким арешт на майно може бути накладено рішенням керівника органу Державної податкової служби, обгрунтованість якого протягом 96 годин має бути перевірена судом. Крім цього, депутати мали намір оскаржити в КСУ положення, за яким передбачено штраф за ненадання, надання з порушенням строку, не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або помилками податкової звітності.

Також депутати оскаржували положення, за яким при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами пеня нараховується з першого робочого дня, наступного за останнім днем ​​граничного строку сплати грошового зобов'язання. Судді КСУ зазначили, що в даному випадку в конституційному поданні 53 народних депутатів не наведено правового обгрунтування тверджень щодо неконституційності оспорюваних норм, тобто подання не відповідає вимогам закону "Про Конституційний суд України".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини