КСУ відновив справу про націоналізацію Привату. ФГВФО звернувся до Зеленського

22.06.2020, 16:20
КСУ відновив справу про націоналізацію Привату. ФГВФО звернувся до Зеленського - Фото
Світлана Рекрут. Фото: прес-служба Фонду гарантування

Конституційний суд України від 16 червня відновив справу про законність націоналізації ПриватБанку

Глава Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Світлана Рекрут просить президента України Володимира Зеленського скликати Раду національної безпеки України (РНБО), через виниклу загрозу державного масштабу в економічній сфері. Про це пише  НВ Бізнес  із посиланням на лист глави ФГВФО до президента.

Звернення Рекрут пов'язано з відновленням КСУ розгляду справи про конституційність націоналізації ПриватБанку, а також кількох подань від груп народних депутатів, щодо конституційності окремих статей банківського закону 590-IX та інших законодавчих актів України.

У Фонді нагадують, що Конституційний суд (КСУ) з 25 квітня 2016 року за поданням Верховного суду України (ВСУ) розглядає питання відповідності норм закону про ФГВФО Конституції України. "Мета цього подання - визнання неконституційним Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", - відзначають у листі.

У ФГВФО вважають, що "задоволення КСУ конституційного подання в повному обсязі миттєво виведе за межі правового поля весь інститут системи гарантування вкладів, виведення неплатоспроможних банків із ринку та ліквідації банків".

У Фонді впевнені, що наслідки використання такого прецеденту в конституційному поданні будуть катастрофічними як для діяльності Фонду, Кабміну, Нацбанку, так і для стабільності фінансової системи України в цілому.

Зокрема рішення КСУ може привести до:

- неможливості виведення неплатоспроможних банків із ринку і задоволення вимог вкладників та інших кредиторів таких банків;

- скасування вимог до пов'язаних із неплатоспроможними банками осіб щодо відшкодування шкоди банку та його кредиторам;

- неможливості виконання Україною взятих на себе зобов'язань у рамках діючих міжнародних програм і меморандумів.

Крім того, під питанням опиниться і легітимність рішень ФГВФО з дня прийняття закону, зокрема і тих, що стосуються ПриватБанку, відзначають у листі.

КСУ відновив розгляд справи про націоналізацію ПриватБанку відразу ж, після часткового задоволення 15 червня касаційної скарги НБУ у справі Суркісів.

Читайте також: Брати Суркіси програли ПриватБанку ключовий суд. Чому хвилюватися варто Коломойському

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса