RU

КСУ відновив справу про націоналізацію Привату. ФГВФО звернувся до Зеленського

22.06.2020, 16:20
КСУ відновив справу про націоналізацію Привату. ФГВФО звернувся до Зеленського - Фото
Світлана Рекрут. Фото: прес-служба Фонду гарантування

Глава Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Світлана Рекрут просить президента України Володимира Зеленського скликати Раду національної безпеки України (РНБО), через виниклу загрозу державного масштабу в економічній сфері. Про це пише  НВ Бізнес  із посиланням на лист глави ФГВФО до президента.

Звернення Рекрут пов'язано з відновленням КСУ розгляду справи про конституційність націоналізації ПриватБанку, а також кількох подань від груп народних депутатів, щодо конституційності окремих статей банківського закону 590-IX та інших законодавчих актів України.

У Фонді нагадують, що Конституційний суд (КСУ) з 25 квітня 2016 року за поданням Верховного суду України (ВСУ) розглядає питання відповідності норм закону про ФГВФО Конституції України. "Мета цього подання - визнання неконституційним Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", - відзначають у листі.

У ФГВФО вважають, що "задоволення КСУ конституційного подання в повному обсязі миттєво виведе за межі правового поля весь інститут системи гарантування вкладів, виведення неплатоспроможних банків із ринку та ліквідації банків".

У Фонді впевнені, що наслідки використання такого прецеденту в конституційному поданні будуть катастрофічними як для діяльності Фонду, Кабміну, Нацбанку, так і для стабільності фінансової системи України в цілому.

Зокрема рішення КСУ може привести до:

- неможливості виведення неплатоспроможних банків із ринку і задоволення вимог вкладників та інших кредиторів таких банків;

- скасування вимог до пов'язаних із неплатоспроможними банками осіб щодо відшкодування шкоди банку та його кредиторам;

- неможливості виконання Україною взятих на себе зобов'язань у рамках діючих міжнародних програм і меморандумів.

Крім того, під питанням опиниться і легітимність рішень ФГВФО з дня прийняття закону, зокрема і тих, що стосуються ПриватБанку, відзначають у листі.

КСУ відновив розгляд справи про націоналізацію ПриватБанку відразу ж, після часткового задоволення 15 червня касаційної скарги НБУ у справі Суркісів.

Читайте також: Брати Суркіси програли ПриватБанку ключовий суд. Чому хвилюватися варто Коломойському

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини