Круглий стіл з питань євроінтеграції у бізнес-школі МІМ-Київ p

24.12.2015, 12:45
Круглий стіл з питань євроінтеграції у бізнес-школі МІМ-Київ - Фото
7cc62a1e0fcd4d6ffac68bc1db98ec10.jpg

Засідання круглого столу у МІМ-Київ стало платформою для діалогу представників країн ЄС та організацій, та представників українського бізнесу та влади

На правах реклами

17 грудня у бізнес-школі МІМ-Київ на засіданні міжнародного круглого столу «Реалізація положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом: унікальний шанс для розвитку України» зустрілись представники міністерств, посли країн Європейського Союзу, члени представництва Європейського Союзу в Україні та представники українського й міжнародного бізнесу, на розвиток якого Угода впливає в першу чергу.

Розпочали засідання вступним словом президент бізнес-школи МІМ-Київ Ірина Тихомирова, посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер та перший секретар Представництва Європейського Союзу Жослін Гітон. Лейтмотивом їхніх промов став акцент на важливості актуальних кроків, спрямованих на адаптацію українських стандартів до директив ЄС та поступову інтеграцію України до ринку ЄС.

Екскурс в основні положення, історію створення та особливості Угоди зробив один з «батьків» тексту Угоди про асоціацію, радник прем’єр-міністра України Валерій П’ятницький: «Загальний контекст Угоди досить непростий, тому що до цієї Угоди ми йшли декілька років. Вступ у дію положень Угоди є певним стрибком для України, оскільки так чи інакше це стає частиною нашої правової системи. Якщо говорити про всі складові Угоди, а особливо про ту частину, яка стосується зони вільної торгівлі, то можна сказати, що це свого роду кодекс правил, за якими ми будемо працювати на європейському ринку. Без виконання цих правил немає сенсу говорити про вихід на європейський ринок. Там, де ці вимоги адаптовані, там є і успіхи, і серйозне просування. І якщо раніше багато з цих правил носили факультативний характер, то тепер вони переходять у формат зобов’язань. У сучасних умовах в України вже немає часу на вивчення досвіду інших країн, необхідно робити реформи динамічно».

Промову також виголосив дипломат економічного відділу Посольства США в Україні Ларрі Пікса. Він висловив готовність Сполучених Штатів надавати активну допомогу та підтримку ініціатив України на шляху адаптації її стандартів.

Український дипломат, президент Грант Торнтон Україна Олександр Чалий, у свою чергу проголошуючи промову, відзначив наступне: «Щоб зрозуміти, на якому етапі ми зараз знаходимось, треба спочатку пояснити, що собою представляє ця Угода. За змістом вона є дуже простою, і охоплює всі сфери життя. Проте, зовсім не легко адаптувати усі 32 стандарти, а особливо враховуючи той факт, що робити це доводиться власним коштом. Варто також розуміти, що у короткостроковій перспективі ця Угода не несе Україні ніяких переваг, і з 1 січня конкуренція на українському ринку сильно виросте, бо ринок стане більш відкритим».

Цікава та насичена дискусія зав’язалась між представниками українського бізнесу та аудиторією круглого столу. Віталій Гайдук, голова наглядової ради бізнес-школи МІМ-Київ, та Олександр Кардаков, голова наглядової ради компанії «Октава Капітал», активно відповідали на запитання щодо досвіду адаптації українського бізнесу до європейських стандартів, ділились спостереженнями за процесами, що відбуваються на українській бізнес-арені.

Засідання круглого столу у МІМ-Київ стало певною платформою для діалогу представників європейських країн та організацій з одного боку та представників українського бізнесу та влади. Окрім того, це перший крок до конструктивного обговорення та контролю реформ з євроінтеграції України.

Подписывайтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter и Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о политике, экономике, бизнесе и финансах.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєкт"Новий старт" після ковіду: Шлях Максима Гладченка, який мріє одягати національні збірні