Криза в українській металургії набирає обертів. Підсумки півріччя в графіках

15.07.2020, 18:34
Криза в українській металургії набирає обертів. Підсумки півріччя в графіках - Фото
Фото: Укрметалургпром

У першому півріччі 2020 року зафіксовано спад виробництва за всіма видами металургійної продукції. Про це  повідомляє об'єднання підприємств Укрметалургпром.

Головними причинами зниження обсягів виробництва об'єднання називає державний протекціонізм у традиційних для української металургії країнах експорту, скорочення попиту та падіння цін на металургійну продукцію у світі.

Також серед факторів, що негативно впливають на розвиток галузі, Укрметалургпром відзначає "тарифне свавілля" державних монополістів: Укрзалізниці, Адміністрації морських портів України та Нафтогазу.

Ряд законодавчих і нормативних актів також деструктивно впливають на вітчизняну металургію, йдеться в повідомленні. Йдеться про обмеження імпорту сірчаної кислоти, підвищення рентних платежів на видобуток залізної руди, спроби підвищити тарифи на передачу електроенергії.

Найбільше падіння зафіксовано у виробництві трубної продукції - на 29,4% у порівнянні з першим півріччям 2019 року, сталі - на 7,6%, і прокату - на 4,7%.

Криза в українській металургії набирає обертів. Підсумки півріччя в графіках

За 6 місяців 2020 року заготовлено 1,3 млн т. металобрухту (падіння на 23% у порівнянні з першим півріччям 2019 року). Експорт металобрухту за звітний період скоротився на 54% до 17 000 тонн.

Криза в українській металургії набирає обертів. Підсумки півріччя в графіках

Українська гірничо-металургійна галузь забезпечує 26% усіх валютних надходжень у країну, на її частку припадає 12% ВВП, відрахування до держбюджету за підсумками 2019 року склали 30 млрд грн. З урахуванням суміжних галузей у металургійному комплексі зайнято 600 000 працівників, нагадує Укрметалургпром.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю