RU

Криза в Греції: обсяг допомоги становитиме 120 мільярдів євро

21.07.2011, 13:43

Міністр фінансів Греції напередодні самміту Евросоюза розказав про деталі нової програми фінансової допомоги країні. З його слів, загальний обсяг допомоги становитиме 120 мільярдів євро.

Половину цієї суми нададуть ЄС і МВФ, чверть дасть програма грецької приватизації і ще стільки ж - приватні інвестори. Якою саме буде роль приватного капіталу в порятунку Греції, поки невідомо. Очікується, що сьогодні ця тема буде центральною в ході переговорів в Брюсселі, - передає канал Вести.

Загальну позицію з цього питання Німеччині та Франції вдалося виробити внаслідок семигодинної зустрічі лідерів двох країн Ангели Меркель і Ніколя Саркозі. Зі слів представника французької делегації, в порятунку Греції схвалена участь європейського банківського сектора. Раніше Франція пропонувала повторно інвестувати кошти від погашення грецьких облігацій в нові папери країни без залучення приватного капіталу. Тоді як Німеччина спочатку вважала, що його участь необхідна.

За даними Financial Times, учасникам самміту буде запропоновано виділити Греції кредити від ЄС і МВФ ще на 71 мільярд євро. Плюс 50 мільярдів буде отримано протягом п'яти років за рахунок спеціального податку на банки. Ці кошти підуть на скупку п'ятої частини грецьких облігацій, що є в обігу на ринку.

Інший варіант залучення приватного сектора передбачає обмін деяких зобов'язань країни на нові тридцятирічні папери. Це повинно скоротити боргове навантаження Греції на 90 мільярдів євро.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини