RU

Криза примушує бізнесменів економити

19.11.2008, 15:13

Майже 90% респондентів-керівників великих міжнародних компаній призналися, що зниження витрат є стратегічною метою їхньої компанії в умовах економічної кризи. Водночас інші заходи збільшення ефективності діяльності компаній, такі як управління обіговим капіталом і контроль витрат з інвестиційних проектів, вважають пріоритетними 2/3 респондентів. Такі результати дослідження компанії "Ернст энд Янг" "Ефективне зниження витрат".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі компанії, незважаючи на впевненість компаній в необхідності оптимізації витрат, рішучі заходи щодо реалізації таких програм часто не приносять бажаних результатів навіть у короткостроковій перспективі. 37% компаній, що реалізовували програму скорочення витрат, протягом року відзначають зростання витрат відносно обсягу доходів. Досягнути довгострокового ефекту зниження витрат ще складніше - лише 30% компаній змогли зберегти позитивну динаміку протягом трьох років.

На думку респондентів, особливу увагу менеджменту слід звернути на відповідність пропонованих заходів з оптимізації витрат довгостроковим стратегічним цілям компанії. Лише в цьому випадку можна розраховувати на довгостроковий позитивний ефект.

"Це завдання вельми актуальне в умовах глобальної економічної кризи, а для українського бізнесу воно особливо важливе. Рішення щодо оптимізації витрат, прийняті поспішно, можуть більше зашкодити, ніж допомогти у цій ситуації. Компанії не повинні піддаватися спокусі вживати поспішних заходів, які можуть поставити під загрозу досягнення стратегічних цілей", - вважає керівник напряму бізнес-консультування "Ернст энд Янг" в Україні Адлай Гольдберг.

За його словами, рішення про вживання тих чи інших заходів у нинішніх умовах невизначеності повинні керуватися короткостроковою необхідністю, проаналізованою в контексті більш широкої стратегії розвитку бізнесу. "Можливо навіть, що сьогоднішні проблеми вдасться перетворити в нові можливості", - зазначив експерт.

Нагадаємо, раніше президент Української спілки промисловців і підприємців, депутат від Партії регіонів Анатолій Кінах заявив, що економічна криза в Україні - глибша, ніж в інших країнах. "Сьогодні головне - не допустити охолоджування економіки, передбачити заходи щодо реального доступу підприємців до кредитних ресурсів, створення умов для пришвидшеної амортизації основних фондів, реінвестування доходів, скасування заборони податкових векселів, реальної підтримки малого і середнього бізнесу", - вважає А.Кінах.

Усе про фінансову кризу>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини