RU

Криза не вплинула на фінансову привабливість агросектору

27.10.2008, 12:16

Українські і зарубіжні інвестори, незважаючи на світову фінансову кризу, виявляють все більшу зацікавленість до сфери агропромислового комплексу (АПК), яка стає одним із найбільш безпечних об'єктів капіталовкладень в Україні. Про це повідомив Віталій Скоцик, генеральний директор компанії "АМАКО", яка входить до складу міжнародної компанії АМАКО (American Machinery Company), основні напрями діяльності якої є технологічні рішення в галузі сільського господарства, будівельної техніки і комерційного транспорту.

"На фоні фінансового краху привабливість агросектора дедалі помітніша", – стверджує В. Скоцик, якого цитує прес-служба компанії. На його думку, перед Україною як і раніше відкрито широкі перспективи, у зв'язку із світовою продовольчою кризою, зростанням попиту на біопаливо, а також відсутністю можливості розширювати посівні площі і нарощувати продуктивність сільського господарства в основних аграрних країнах.

На сьогодні вкладати в аграрний бізнес безпечно, вважають фахівці компанії. "На фондових ринках акції сільськогосподарських компаній, наприклад, порівняно з акціями металургійних компаній, почали знижуватися значно пізніше, - зазначає гендиректор "АМАКО". - Навіть аграрний сектор США, незважаючи на кризу і проблеми з найбільшими банками країни отримав найвищий в історії прибуток: на початок серпня аграрна сфера США акумулювала $101 млрд.".

На вітчизняній економіці наслідки третьої хвилі світової кризи повною мірою ще не позначилися, вважають у компанії. Серед основних можливих наслідків експерти насамперед називають збільшення ролі експортно орієнтованих виробництв і перерозподіл фінансових ресурсів в економіці на користь сировинних секторів. "Тому, за умовою грамотної політики держави щодо сільського господарства, ця сфера може стати однією з найстабільніших складових економіки", - стверджують в "АМАКО".

Зараз в Україні інтенсивними темпами збільшуються інвестиції в оновлення основних фондів і впровадження прогресивних технологій в АПК. Ця обставина є ще одним аргументом на користь привабливості українського агросектора для інвесторів, наголошують фахівці компанії.

Загалом темпи зростання обсягів промислового виробництва в Україні, за підсумками восьми місяців поточного року, вже сповільнилися до 6,3%. На цьому фоні зростання ВВП на рівні 7,1% було забезпечено високою динамікою розвитку інших галузей, передусім сільського господарства.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини