RU

Криза не для всіх

16.12.2008, 10:30

Багато підприємств малого і середнього бізнесу зіткнулися з серйозними проблемами, спричиненими падінням попиту і неплатежами клієнтів. Намагаючись вижити, потерпілі скорочують витрати і переглядають плани розвитку. Власник однієї з невеликих фірм, що спеціалізується на порошкових покриттях, розповів, що з початком кризи попит на продукцію його фірми впав на 40%, зросли неплатежі, що призвело до касового розриву, тобто до поточного дефіциту коштів.

Проте, на думку багатьох бізнес-експертів, криза може стати вдалим часом для збільшення частки ринку. Інструктори з виживання стверджують, що головне в екстремальній ситуації – не панікувати. Криза може стати кінцем світу для окремо взятої компанії, якщо вона піддається панічним настроям. Правильна поведінка і оптимізація витрат дозволяє тим, хто налаштований серйозно, за менші гроші і з великим ефектом заявити про себе і розширити частку ринку.

Більше того криза допомогла деяким кар'єристам стати володарями мільярдних статків. Приклади Чарльза Уайлі і Джеймса Райдера доводять, що маленький приватний бізнес здатний перетворитися в імперію. Аналітики радять: якщо ви вже роздумували про створення власного бізнесу, саме зараз варто серйозно над цим задуматися.

Антикризові поради і коментарі експертів, історії компаній і бізнесу в контексті криз – у проекті "Антикриза" на порталі ЛІГА.net. Кожний охочий може зареєструватися і розповісти свою особисту історію, історію своєї компанії. Станьте учасником проекту "антикриза" >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини