RU

Криза може залучити в Україну іноземне виробництво

01.10.2009, 16:04

З настанням кризи іноземцям стало вигідніше розміщувати виробничі потужності в Україні. Таку думку ЛІГАБізнесІнформ озвучив голова інвестиційного відділу КУА "Бонум Груп" Олександр Спасіченко.

На думку експерта, ослаблення місцевих виробників, сильне здешевлення у доларовому еквіваленті робочої сили, земля і будматеріалів стимулюють зарубіжного інвестора до стратегічних вкладень в Україну саме зараз.

О.Спасіченко зазначає, що у докризовий час основні інвестиційні потоки прямували у невиробничу сферу - фінанси, рітейл, будівництво, але світова фінансова криза 2008-2009 рр. докорінно змінила ситуацію. Величезний ефект, вважає експерт, мали 45%-ва девальвація гривні до євро і долара США, кінець зарплатних "перегонів", що тривали з 2003 року, стрімке здешевлення земельних ділянок і "кризова" зговірливість українських чиновників.

Водночас, О.Спасіченко вважає, що створення нових потужностей у кризовий час під силу лише великому бізнесу, оскільки у вартість нового виробництва мають закладатися не тільки кошти на його створення, але й на тимчасове "дотування" в перший час при зниженому "кризовому" попиті на продукцію.

Основна хвиля відкриття нових виробництв в Україні має відбутися ближче до закінчення кризового часу, вважає експерт, називаючи основною її умовою ефект, що зберігся від девальвації валюти наприкінці 2008 року.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини