RU

Криза має спонукати Україну до євростандартів економії газу

13.11.2008, 16:45

Світова фінансово-економічна криза повинна сприяти впровадженню в Україні європейських стандартів енергоспоживання. Таку думку висловив виконавчий директор альянсу "Нова енергія України" Павло Качур, коментуючи той факт, що енергоємність житлово-комунального господарства в 3,5 раза перевищує рівень країн ЄС.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі альянсу, П.Качур зазначив, що в умовах кризи більше шансів виграти конкурентну боротьбу мають товари і послуги з меншою енергоскладовою в собівартості. У зв'язку з цим, українська економіка, з її найбільшою енергоємністю в одиниці ВВП і економічною неефективністю житлово-комунального сектора, потребує швидкої і глибокої модернізації.

"Якщо наміри Міністерства рівнятися на країни Європейського Союзу і досягнути впровадження європейських стандартів енергоспоживання в житлово-комунальному секторі не просто слова державних мужів, то вже зараз Міністерство повинно прийняти дві головні напрями своєї політики: утеплення холодних приміщень і заміщення природного газу при створенні тепла", - заявив П.Качур.

"Рівнятися до європейських країн означає і діяти подібно до них. Україна повинна брати приклад з колишніх країн соціалістичного табору: Німеччини, Польщі тощо, які скоротили споживання тепла в своїх будівлях в 2,5-3 рази. Ми повинні брати приклад з Фінляндії, яка здійснила заміщення газу при створенні тепла з 80% (як у нас зараз) до 7% або Норвегії, яка повністю відмовилася від використання газу для виробництва тепла, хоч країна є могутнім експортером природного газу", - зазначив експерт.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини