RU

Кримський винзавод Масандра "купили" структури, близькі до "друзів Путіна"

14.12.2020, 14:04
Кримський винзавод Масандра
Винзавод Масандра (Фото: depositphotos.com)

Великий кримський винзавод АТ "Виробничо-аграрне об'єднання "Масандра" був проданий російськими окупантами на аукціоні за 5,32 млрд руб (2,03 млрд грн). Покупцем стало ТОВ "Південний проєкт", дочірня компанія банку "Росія", йдеться на сторінці аукціону.

Потужності винзаводу розташовані в Ялті. На винзаводі працює близько 2800 осіб. Площа земельної ділянки Масандри – 104,8 га, а площа її приміщень – 987 989 кв. м. Статутний капітал Масандри становить 3,5 млрд руб (1,3 млрд грн).

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Всього було продано 3,57 млрд акцій номінальною вартістю 1 руб. До продажу винзавод знаходився у власності окупаційної адміністрації "Республіка Крим". В аукціоні також брала участь компанія "Естейт Груп" Олександра Волошина.

Зареєстрований у Криму Південний проєкт володіє заводом шампанських вин "Новий Світ". Компанія належить банку "Росія". Власник банку – російський мільярдер Юрій Ковальчук.

Співвласник банку Росія – один із так званих "друзів Путіна" – Юрій Ковальчук, який є, як і президент РФ, співзасновником дачного кооперативу "Озеро" під Санкт-Петербургом. Також 7,8% від загальної кількості акцій банку контролюється іншим давнім другом Путіна Геннадієм Тимченком. З 2007 року 3,6% акцій банку стали належати Світлані Кривоногих, яка відповідно до видання "Проєкт" є близькою знайомою Путіна.
Після російської окупації Криму в березні 2014 року Масандра була передана у власність "Республіки Крим". У жовтні 2014 року підприємство передали в управління справами президента Росії. У лютому 2019 року Масандру повернули у власність окупаційних властей Криму.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини