Кредитні канікули. НБУ дав банкам рекомендації

27.03.2020, 12:54
Кредитні канікули. НБУ дав банкам рекомендації - Фото
Національний банк України (Фото: Юлія Березовська/прес-центр НБУ)

НБУ рекомендує банкам реструктуризувати кредити тих позичальників, які постраждали через обмежувальні заходи, пов'язані з коронавірусом

Національний банк розіслав банкам рекомендації щодо роботи з позичальниками під час карантину. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Крім того, НБУ тимчасово ввів особливі правила застосування вимог Положення №351 "Про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями".

В результаті, кредити, які обслуговувались станом на 1 березня 2020 року і будуть реструктуризовані до кінця вересня 2020 року, будуть вважатися такими, на які поширюються окремі ознаки дефолту, - уточнюють в НБУ.

Серед основних рекомендацій з реструктуризації кредитів НБУ виділив:

1. Пільговий режим до кредиту буде наданий тільки тим позичальникам, які фінансово постраждали через обмеження у зв'язку з пандемією. Умови та термін реструктуризації кредиту визначатиметься банком з урахуванням економічних потреб позичальника.

Ініціювати реструктуризацію кредитів можуть як банки, так і їхні клієнти. Фізична присутність клієнтів у відділенні банку для проведення реструктуризації не потрібна.

2. Банкам запропоновано кілька варіантів реструктуризації. Позичальника можуть звільнити від сплати тіла кредиту на час карантину з відповідним продовженням кредиту. Крім того, можлива капіталізація процентних платежів.

3. Реструктуризації кредитів для середнього і великого бізнесу мають розглядатися індивідуально з урахуванням останньої фінансової звітності, поточного фінансового стану, уразливості секторів і підприємств до кризи і перспектив їхнього відновлення.

4. Враховуючи очікувані середньострокові економічні наслідки карантину, НБУ пропонує при реструктуризації базуватися на припущенні, що відновлення платоспроможності клієнтів можливе не раніше третього кварталу 2020 року.

5. Реструктуризація не повинна призводити до підвищення ефективної процентної ставки. Також банки не повинні вводити ніяких явних або прихованих комісій за проведення реструктуризації.

6. Банки не можуть погіршувати оцінку фінансового стану позичальників на основі даних бюро кредитних історій у період дії карантину.

Можливість реструктуризації кредитів передбачена постановою НБУ №39, яка набирає чинності з 27 березня.

Читайте російською: Кредитные каникулы. НБУ дал банкам рекомендации

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев