RU

Кредити під 6,5%. У Києві запускають програму підтримки бізнесу

30.04.2020, 18:39
Кредити під 6,5%. У Києві запускають програму підтримки бізнесу - Фото
Фото: прес-центр НБУ/flickr

Київська влада спільно з Фондом розвитку підприємництва запускає кредитну програму для підтримки малого та середнього бізнесу на період карантину. Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Відзначається, що столичні підприємці зможуть отримувати фінансування на реалізацію інвестпроектів під 13% річних. У міському бюджеті на це передбачено 7 млн ​​грн. За рахунок цих коштів бізнесу компенсують 50% номінальної процентної ставки, встановленої кредитним договором.

"Таким чином, завдяки компенсації з міського бюджету, процентна ставка складе 6,5% для кінцевого позичальника", - уточнюють у КМДА.

Головний розпорядник коштів - Департамент промисловості та розвитку підприємництва.

Банками-партнерами Фонду розвитку підприємництва є ПроКредит БанкУкргазбанкОщадбанк, КредитВест Банк, Кредобанк.

Сума кредиту не може перевищувати суму в національній валюті, еквівалентну 600 000 євро. Максимальний термін кредиту - не більше шести років.

Надання фінансово-кредитної підтримки буде здійснюватися за такими критеріями:

1. Позичальник зареєстрований у Києві, виробничі потужності повністю або частково перебувають на території Києва або Київської області.

2. Форма діяльності згідно з КВЕД 2010. Усі види діяльності (переробна промисловість, торгівля, готельно-ресторанний бізнес, будівництво, телекомунікації тощо), крім: виробництва алкоголю, тютюнових виробів, вибухових речовин, зброї, фінансової і страхової діяльності, програмування, азартних ігор тощо.

3. Цільове призначення кредитів у рамках напрямків основної діяльності позичальника відповідно до КВЕД 2010.

- придбання обладнання та інших основних засобів виробничого призначення;
- модернізація технологічного процесу виробництва або основних засобів (машин, устаткування і т.інш.) для розширення діючого або створення нового виробництва, зниження собівартості;
- придбання, будівництво або реконструкція приміщень, необхідних для розширення діючого або створення нового виробництва;
- впровадження енергозберігаючих проектів та проектів, спрямованих на зменшення енерговитрат;
- впровадження "зелених технологій" виробництва;
- поповнення оборотних коштів (кредит тільки за рахунок банків-партнерів).

4. Позичальник зобов'язаний профінансувати не менше 20% вартості об'єкта кредитування.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

  • 8 березня мер столиці Віталій Кличко заявив, що з 1 березня до 30 квітня в Києві фізосіб-підприємців (ФОПів) звільнили від сплати ЄСВ.
  • У квітні через непередбачуваність ситуації, пов'язаної з поширенням коронавірусу, в КМДА вирішили скоротити витрати міста на 4,1 млрд грн. За словами мера, через пандемію столиця вже втратила понад 1 млрд грн.
  • 29 квітня Кабмін знову розширив програму "Доступні кредити 5-7-9%": збільшив перелік можливих учасників і зняв обмеження щодо максимальної суми кредиту для рефінансування під ставку 0%.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини