RU

Кредити для бізнесу. Кабмін схвалив старт програми з 1 лютого

24.01.2020, 17:25
Кредити для бізнесу. Кабмін схвалив старт програми з 1 лютого - Фото
Олексій Гончарук (Фото: прес-служба Кабміну)
доповнено

Кабінет міністрів схвалив два рішення з метою застосування старту програми доступні кредити 5-7-9% через Фонд розвитку підприємництва (ФРП) з 1 лютого. Про це повідомляється в Telegram-каналі прем'єр-міністра Олексія Гончарука.

Документи дозволять ФРП ввести програму підтримки суб'єктам ММП "Доступні кредити 5-7-9%" і визначають механізм використання бюджетних коштів у рамках діяльності Фонду.

"Програма державної підтримки малого та середнього бізнесу дозволить учасникам отримати до 1,5 млн грн доступного кредиту під 5, 7 або 9% для створення або розширення власного бізнесу", - сказано в повідомленні.

Реалізація цієї програми також передбачає ряд інструментів для забезпечення доступності кредитів:

- здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 і 9% річних за кредитами в національній валюті (додатково виплачуватимуться комісія банків в 0,5-1%). Відсоток залежить від розміру і типу бізнесу.

- надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро і малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави (оплата за гарантію становить 0,5% від розміру кредиту).

За попередніми оцінками Міністерства фінансів, узяти участь у цій програмі в 2020 році зможуть близько 50 000 позичальників, що сприятиме зростанню рівня зайнятості, розвитку інноваційних і ефективних підприємств, що, в свою чергу, призведе до розширення податкової бази та збільшення доходів до державного бюджету .

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини