RU

"Кращий роботодавець Землі": останній лист Джеффа Безоса в ролі глави Amazon

19.04.2021, 18:11
Джефф Безос (Фото: EPA)

Глава корпорації  Amazon  мільярдер  Джефф Безос написав останнього листа в статусі глави компанії. У ньому він розповів про результати за 2020 рік і відповів на низку питань, пов'язаних із планами і цілями компанії.

Безос нагадав про ключові показники корпорації за 2020 рік: $21,3 млрд чистого прибутку, $91 млрд виплачених зарплат і плюс 500 000 нових працівників. Відео-сервіс компанії Prime отримав 200 млн користувачів, а 60% (1,9 млн) продавців Amazon – малий і середній бізнес. Безос розповів про деякі цілі компанії на майбутнє.

Умови праці та права працівників Amazon

Безос спростував заяви працівників про порушення їх прав і погані умови праці, заявивши, що Amazon стане "кращим роботодавцем на Землі". За його словами, 94% працівників складських центрів порекомендували би роботу в Amazon своїм друзям.

Водночас компанія інвестує $300 млн у забезпечення безпечних умов праці, заявив СЕО. З них $66 млн вкладуть у запобігання зіткнень між вилковими навантажувачами й іншим транспортом.

Екологія

СЕО зазначив, що до 2025 року підприємства Amazon мають досягти нульового рівня викидів СО2 в рамках екологічної ініціативи техногігантів Climate Pledge.

Безос додав, що на новій посаді виконавчого голови він зосередиться на інноваціях. Він заявив, що виділив $10 млрд на гранти для науковців, активістів та неурядових організацій. Гроші підуть на проєкти боротьби зі зміною клімату і захисту природи.

Головне правило ведення бізнесу

Безос зазначив, що бізнес не може бути успішним без цінностей. Він підкреслив, що успіх бізнесу залежить від мети створювати більше, ніж компанія споживає. В іншому випадку вона зникне, вважає він.

"Якщо ви хочете досягти успіху в бізнесі (насправді, в житті), вам треба більше створювати, ніж споживати. Ваша мета має полягати в створенні цінностей для всіх, з ким ви взаємодієте. Будь-якому бізнесу, що не створює цінностей, навіть якщо він здається успішним, скоро прийде кінець. Пам'ятайте, що ціни на акції є прогнозом майбутніх грошових потоків, дисконтованих до теперішнього часу", – написав СЕО корпорації.

Одні з головних цінностей бізнесу Amazon – економія часу покупців і видимий образ успіху у працівників, вважає Безос.

Заплатіть за свою індивідуальність

На завершення СЕО корпорації закликав акціонерів інвестувати свої ресурси в індивідуальність і самобутність.

"Ми знаємо, що оригінальність дуже цінна. Нас навчають "бути собою". Я прошу вас усвідомити і реалістично оцінити, скільки енергії потрібно для збереження індивідуальності. Світ хоче, щоб ви були типовими. Не допустіть цього. Ви повинні заплатити ціну за свою індивідуальність і це того варте. Будьте ласкаві, оригінальні, створюйте більше, ніж споживаєте і ніколи, ніколи, ніколи не дозволяйте Всесвіту зрівняти вас із вашим оточенням", – підкреслив Безос.

Amazon.com Inc – найбільша в світі платформа інтернет-торгівлі. Заснована Джеффом Безосом у 1994 році. Сьогодні корпорація володіє відео-сервісом Prime, торговою платформою Marketplace, і хмарною платформою Amazon Web Services. Штат компанії – 1,3 млн осіб. Обсяг продажу за 2020 рік – $386 млрд, чистий прибуток – $21 млрд (+ 84%).

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини