RU

Країни ЄС погодилися провести масштабну аграрну реформу. Про що домовилися

21.10.2020, 16:25
Країни ЄС погодилися провести масштабну аграрну реформу. Про що домовилися - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Міністри сільського господарства країн Євросоюзу підтримали вранці в середу, 21 жовтня, в Люксембурзі компромісну пропозицію, з якою виступила Німеччина, яка головує в Раді Європейського союзу. Про це пише Deutsche Welle.

Країни ЄС погодять мінімум 20% прямих сільгоспвиплат за участю фермерів в екопрограмах.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Згідно з досягнутими домовленостями, фермери в подальшому повинні будуть дотримуватися більш високих екологічних стандартів. Крім того, дрібні сільгоспвиробники будуть підлягати більш спрощеному контролю, "який дозволить знизити адміністративне навантаження і водночас забезпечить їхній внесок у досягнення екологічних і кліматичних цілей".

Читайте також: Влада пропонує знизити ПДВ для аграріїв. Звучить непогано. Але і тут щось пішло не так

Кожна з країн ЄС повинна буде погодити мінімум 20 відсотків прямих сільгоспвиплат за участю фермерів в екологічних програмах. Щоб ці кошти не були втрачені – в разі якщо залучення до подібних програм буде недостатньою – передбачена дворічна "фаза навчання", зазначила міністерка сільського господарства ФРН Юлія Клекнер. Під час цієї фази зазначені кошти можуть бути залучені при дотриманні інших критеріїв.

Аграрні витрати – одна з найбільших статей бюджету ЄС, протягом майбутніх семи років на ці цілі будуть виділені 387 млрд євро.

Цього року фермери ФРН неодноразово виходили на акції протесту. Це пов'язано, зокрема, з тим, що багато німецьких агропідприємств, які виробляють екологічно чисту продукцію, змушені знову переходити на звичайні стандарти, тому що не отримують допомоги від держави. Крім того, учасники мітингу виступали проти посилення політики у сфері захисту клімату і тварин і вимагали широкого громадського обговорення сільськогосподарського пакета федерального уряду.
Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини