RU

Країнам Персидської затоки нафта забезпечуватиме $1 млрд. в день

14.07.2008, 09:47

За оцінкою Merrill Lynch, держави Персидської затоки, скоріше за все, збільшуватимуть сальдо торгового балансу на $1 млрд. в день, якщо ціни на нафту залишаться вищими ніж $135 за барель.

Як повідомляє "K2Kapital", за прогнозами аналітиків Merrill, зростання нафтових цін на $10 за барель збільшить експортні прибутки країн-членів Ради співпраці держав Персидської затоки (GCC) на $55 млрд. щороку.

На думку банку, держави Персидської затоки, незважаючи на фінансову нестабільність у світі, є безпечною зоною для інвестицій, оскільки сальдо їхнього торгового балансу зростає за рахунок нафтових надприбутків. На частку регіонального експорту, не пов'язаного з нафтою, припадає 80% зростання ВВП і 70% з $2 трильйонів інвестицій, спрямованих на поліпшення інфраструктури.

На думку Merrill, фінансова обережність держав Персидської затоки дозволяє їм захиститися від нестабільності світових ринків і створює сприятливу середньострокову перспективу. проте, хоча нафтове сальдо збільшуватиме ліквідність у короткостроковій та середньостроковій перспективах, воно також призведе до зростання інфляції у поєднанні з підвищенням вартості активів.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини