RU

Кожара зобов'язався забезпечити транзит російського газу до ЄС

30.01.2013, 21:16
Кожара зобов'язався забезпечити транзит російського газу до ЄС - Фото
Министр иностранных дел Украины Леонид Кожара

У середу, 30 січня, у Брюсселі міністр закордонних справ України Леонід Кожара провів зустріч з комісаром ЄС з питань енергетики Гюнтером Оттінгером, повідомляє прес-служба МЗС України.

"Співрозмовники обмінялися думками щодо пріоритетів внутрішньої та зовнішньої політики України у сфері енергетики. Йдеться, зокрема, про збільшення видобутку та виробництва власних енергоресурсів, оптимізацію їх імпорту та енергоефективність", - сказано в повідомленні.

Крім того, чиновники обговорили енергетичну порядку денного саміту Україна-ЄС.

питання поглиблення двостороннього співробітництва Україна-ЄС в енергетичній сфері в рамках Договору про Енергетичне співтовариство і обговорили питання забезпечення Євросоюзу та України енергоносіями, зокрема транзит російського газу територією України, реверсні поставки газу з країн-членів ЄС до України, а також перспективи видобутку сланцевого газу в Україні.

Міністр закордонних справ України запевнив Комісара ЄС, що Україна залишатиметься надійним транзитером російського газу до держав-членів ЄС.

Нагадаємо, раніше були висловлені припущення, що у зв'язку з новою газовою суперечкою між російським Газпромом і української Нафтогаз України Москва зможе повністю перекрити постачання газу в Україну. Днями стало відомо, що Газпром виставив Нафтогазу рахунок на суму близько $ 7 млрд. за недобір природного газу в 2012 році.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини