RU

Кожара: Україна розраховує на ЗВТ і з Євросоюзом, і з МС

29.03.2013, 15:46
Кожара: Україна розраховує на ЗВТ і з Євросоюзом, і з МС - Фото
Леонід Кожара
Міністр закордонних справ України Леонід Кожара розраховує, що Україна в цьому році створить зони вільної торгівлі з Євросоюзом та Митним союзом. Про це він сказав в Дипломатичній академії МЗС Росії в Москві.

"Наша позиція тут гранично проста. Ми хочемо мати зону вільної торгівлі і з Європейським Союзом і з країнами Митного союзу... Вже в цьому році Україна може стати єдиною державою в світі, яка буде мати зону вільної торгівлі і на Сході - з Митним союзом, і на Заході - з Європейським Союзом", - зазначив Кожара, якого цитує УНІАН.

Міністр підкреслив, що в багатьох регіонах світу проходять інтеграційні процеси, багато країн спільно намагаються протистояти фінансово-економічній кризі.

За словами Кожари, ті країни, які не беруть участь в інтеграційних процесах, програють конкретну боротьбу на світових ринках, тому інтеграційні процеси відбуваються і в Європі, і в Азії. "Для України дуже важливо не випасти із цього процесу", - переконаний міністр.

Нагадаємо, Росія пропонує Україні вступити до Митного союзу, що дозволить знизити ціну на закуповуваний в РФ природний газ. Україна сподівається на підписання угоди про асоціацію і ЗВТ з Євросоюзом і пропонує секторальну співпрацю з МС за формулою 3+1, але Росію це не влаштовує.

Як повідомив сьогодні перший віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов, Україна не може бути наполовину в Митному союзі. "Днями ми отримали лист від України про формат її участі у Митному союзі. Але членство не може бути половинчастим, воно повинно бути повним", - сказав Шувалов.

Раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров  заявив, що для повноцінного приєднання України до Митного союзу Росії, Казахстану і Білорусі, їй необхідно вийти зі Всесвітньої торгової організації або переглянути угоду з СОТ в рамках нових зобов'язань.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини