RU

Кожара: Україна не визнає штраф Газпрому

31.01.2013, 10:58
Кожара: Україна не визнає штраф Газпрому - Фото
Леонід Кожара
Україна не визнає витребувані ВАТ Газпром $7 млрд. в якості штрафу за недобір газу в 2012 році. Про це заявив міністр закордонних справ України Леонід Кожара в Брюсселі в інтерв'ю українським журналістам.

"Наскільки я розумію, поки я був у дорозі, уряд України не визнало $7 млрд. як суверенний борг України", - сказав Кожара, якого цитує Інтерфакс-Україна.

У цьому зв'язку міністр висловив упевненість, що які-небудь проблемні питання між двома стратегічними партнерами - Росією і Україною - повинні вирішуватися за столом переговорів. "Якщо вони не будуть вирішені там, то сам контракт з Росією про постачання газу передбачає інші процедури, які також можна використовувати", - вважає Кожара.

Нагадаємо, вимоги Газпрому будуються на пункті 2.2 договору від 19 вересня 2009 року, в якому сказано, що Нафтогаз щорічно повинен споживати не менше 52 млрд. кубометрів російського газу і може знизити обсяг максимум до 42 млрд. кубометрів. Оскільки Україна в минулому році купила 32,9 млрд. кубометрів російського газу (з них 24,9 млрд. придбав Нафтогаз, а 8 млрд. - Ostchem Holding Дмитра Фірташа), то за інше паливо повинна заплатити за принципом take-or-pay (оплата обов'язкова незалежно від того, чи вибраний законтрактований газ).

У свою чергу українська сторона заявляє, що принцип take-or-pay обмовлявся в пунктах 6.5 і 6.6 угоди, але вони були скасовані харківськими угодами.

Досьє на Леоніда Кожару
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини