RU

Кожара готовий змиритися зі штрафом Газпрому на умовах розстрочки

29.01.2013, 11:29
Кожара готовий змиритися зі штрафом Газпрому на умовах розстрочки - Фото
Леонід Кожара

Україна може розглянути питання погашення боргу за неспожитий російський газ шляхом реструктуризації. Таке припущення сьогодні на зустрічі Європейської Бізнес Асоціації озвучив міністр закордонних справ України Леонід Кожара.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Кожара наголосив, що Україна оплачувала і буде оплачувати всі рахунки за російський газ, проте Російська Федерація виставила рахунок не через прямі збитки компанії Газпром з вини України, а через газові контракти 2009 року, якими передбачається за неспожитий газ штраф 300%. "Ми готові розглядати з Російською Федерацією питання погашення боргу реструктуризацією, щоб наше співробітництво розвивалося поступально, в дусі стратегічного партнерства", - сказав Кожара.

На уточнююче запитання журналістів, чи означає це, що Україна визнає борг і готова його виплачувати, глава МЗС відповів: "Ви знаєте, що поточні платежі здійснюються регулярно, і зрозуміло, що якщо у Газпрому є якісь претензії, ми повинні на двосторонніх переговорах їх вирішити. Але яким чином - я не знаю, я не переговорщик".

При цьому Кожара зауважив, що реструктуризація боргу - це тільки один з можливих шляхів вирішення цього питання. Уточнюючи на прохання журналістів, чи означає це, що Україна не буде звертатися до Стокгольмського суду, Кожара сказав, що в дружніх відносинах такі питання не повинні вирішуватися в судах.

Нагадаємо, раніше були висловлені припущення, що у зв'язку з новою газовою суперечкою між російським Газпромом і українською Нафтогаз України Москва зможе повністю перекрити постачання газу в Україну. Днями стало відомо, що Газпром виставив Нафтогазу рахунок на суму близько $7 млрд. за недобір природного газу в 2012 році.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини