RU

Козак купив канали 112 і NewsOne за 103 млн грн – Центр протидії корупції

11.02.2021, 13:31
Козак купив канали 112 і NewsOne за 103 млн грн – Центр протидії корупції - Фото
Тарас Козак і Віктор Медведчук (Колаж: LIGA.net)

Купівля телеканалів 112 Україна і NewsOne обійшлася депутатові від ОПЗЖ Тарасу Козаку в 103 млн грн. Операції з купівлі телеканалу проводилися в Білорусі, йдеться в матеріалі Центру протидії корупції, опублікованому на УП.

Загальна вартість прав власності на два телеканали склала 114 млн грн. Проте депутат заплатив за них менше, що зазначено в його декларації. Згідно з розслідуванням, депутат купив канали за гроші своєї кіпрської компанії Turul Investments Limited.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Вартість купівлі телеканалу ZIK невідома. Його колишній власник бізнесмен Петро Димінський оцінював телеканал в $53 млн.

Вартість дев'яти компаній, на які оформлено телеканал 112, склала 72,9 млн грн. На шість із них РНБО ухвалила накласти санкції. Вартість NewsOne становила в 41 млн грн.

Згідно з декларацією Козака, купівлю 112 і NewsOne проводили в Білорусі. У ЦПК відзначають, що депутат знімав у країні великі суми грошей. У серпні 2020 року Козак заплатив комісію розміром 163 667 грн за зняття грошей в Білорусі. Зазвичай комісія складає 1% -2,9% від суми зняття.

З 2019 року Козак має рахунок на 6,5 млн євро в білоруському банку Абсолютбанк. За даними ЦПК, в цьому ж банку мають рахунки народний депутат Віктор Медведчук (850 000 євро) і його дружина Оксана Марченко (4 млн євро).

Власником Абсолютбанк є білоруський олігарх Микола Воробей, наближений до самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Посередньо Воробей володіє білоруським нафтобітумним заводом. Цей завод – співвласник української ТОВ "ПрикарпатЗахідтранс", яка транспортує нафтопродукти з Росії та Білорусі.

Іншим власником ПрикарпатЗахідтранс був громадянин Німеччини Анатолій Шефер, якого пов'язували з оточенням Медведчука.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини