RU

Косюк не купуватиме землю після запуску ринку

12.02.2020, 16:58
Косюк не купуватиме землю після запуску ринку - Фото
Юрій Косюк (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Власник найбільшого виробника курятини в Україні компанії МХП Юрій Косюк не купуватиме сільськогосподарські угіддя в разі запуску ринку землі. Про це він сказав в інтерв'ю LIGA.net.

"Ні, мені не цікаво. Дорого", - сказав він, відповідаючи на питання, чи готовий купувати землю.

Нагадаємо, раніше фінансовий директор МХП Вікторія Капелюшна заявляла, що потенційно покупка землі для компанії цікава. "Чи будемо ми тим гравцем, який буде купувати землю? Скоріше так. Будемо дивитися на ціни", - сказала  Капелюшна. 

Косюк вважає, що відкриття ринку землі на даному етапі не вирішить жодних проблем для України. "Якщо ми закон цей назвемо першим кроком, який покаже суспільству, що все стало більш прозорим і нічого поганого не сталося, може бути, це і нормально", - зазначив бізнесмен.

Читайте також: "Я багата людина, але точно не олігарх". Інтерв'ю з власником МХП Юрієм Косюком

Він вважає, що ринок землі в Україні повинен бути вільним і не можна обмежувати людей у ​​розпорядженні їх майном. "На мій погляд, суспільство нечесно надходить щодо власників такого майна", - говорить він.

При цьому Косюк повідомив, що для нього не має значення, хто буде володіти землею. "В кінці-кінців, він все одно прийде до мене і мої 200 контактів з пайовиками перетворяться в 30 контактів із землевласниками, які не знають, що з цією землею робити. А мені, по суті, все одно", - говорить власник МХП. 

Читайте також: Перед відкриттям. Ми запитали Бахматюка-Косюка-Веревського, як вони готуються до ринку землі

  • В Україні з 2002 року діяв мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. В кінці 2019 року їх продовжили, але продавати землю все ще не можна - парламент повинен прийняти закон Про обіг земель сільськогосподарського призначення.
  • Законопроект про ринок землі був прийнятий парламентом в першому читанні 13 листопада. У версії законопроекту до другого читання ліміт зменшений від 200 000 га до 10 000 га, як і запропонував президент Володимир Зеленський після протестів.
  • На початку лютого парламент почав розглядати поправки до законопроекту про ринок землі в другому читанні, але встиг розглянути тільки 2016 через 4018 зауважень. Парламентарі продовжать роботу з 18 лютого. Глава фракції Слуга народу Давид Арахамія  розраховує, що Верховна Рада закінчить розгляд всіх поправок до квітня. Ринок землі в Україні має запрацювати в жовтні 2020 року.

    Миронівський хлібопродукт (МХП) Юрія Косюка - найбільший виробник курятини в Україні і експортер цієї продукції в ЄС. За даними компанії, вона займає 55% українського ринку виробництва курятини. МХП представлений торговими марками "Наша Ряба", "Легко", "Бащинський" та ін. Юрій Косюк через компанію WTI Trading Limited володіє 66% акцій МХП. Компанія має в своєму розпорядженні активи в Україні (близько 30 компаній), фабрики в Нідерландах, Словаччині, Словенії.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини