RU

Корупція і саботаж. Член наглядової ради Хохштайн йде з Нафтогазу

12.10.2020, 13:37
Корупція і саботаж. Член наглядової ради Хохштайн йде з Нафтогазу - Фото
Амос Хохштайн (Фото: ЕРА)

НАК "Нафтогаз України" отримала офіційне повідомлення від члена наглядової ради Амоса Хохштайна про припинення його повноважень як незалежного директора в наглядовій раді компанії, йдеться в повідомленні пресслужби НАК.

Серед причин такого кроку Хохштайн назвав посилення протидії процесу реформування ринку газу і процесам трансформації Нафтогазу в незалежну ефективну компанію.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Він також закликав уряд України продовжити курс на забезпечення незалежності наглядових рад в Україні як запобіжника від повернення корупційних схем минулого.

У колонці для KyivPost Хохштайн написав, що керівництво Нафтогазу зустрічало опір на кожному етапі трансформації компанії.

"Компанія була змушена витрачати нескінченну кількість часу на боротьбу із політичним тиском і спробами олігархів збагатитися за рахунок сумнівних угод", – пише Хохштайн.

За його словами, спроби саботажу Нафтогазу посилилися, "оскільки міжнародне співтовариство втомилося від України, а адміністрація Трампа більше не переслідувала антикорупційний порядок денний".

Він каже, що найбільше це проявилося, коли уряд України погодив і затвердив меморандум про взаєморозуміння з компанією Louisiana Natural Gas, яку Хохштайн вважає сумнівною.

Іншим прикладом такого саботажу він назвав тиск на Нафтогаз минулого тижня після появи інформації про звинувачення на адресу компанії з боку Державної аудиторської служби держаудиту компанії і порушення відповідної кримінальної справи.

"Я більше не можу стояти осторонь і підтримувати цю негативну тенденцію, і саме тому я повинен добровільно покинути наглядову раду", – заявив Хохштайн.

Амос Хохштайн – наймолодший із незалежних членів наглядової ради Нафтогазу. Народився в 1973 році в США. Починав кар'єру у Вашингтоні, займав державні посади найвищого рівня, зокрема був старшим радником із політичних питань Комітету із закордонних справ Палати представників США.

Як головний енергетичний дипломат США, Хохштайн працював у тісній співпраці з віцепрезидентом Джо Байденом і супроводжував його в міжнародних поїздках для просування енергетичних ресурсів як основного інструменту зовнішньої політики США. Серед ключових цілей Хохштайна на цій посаді – забезпечення енергетичної незалежності України від Росії. Неодноразово критикував трубопровід Газпрому Північний потік-2, називаючи його політичним проектом.

  • Кабінет міністрів 22 листопада 2017 року призначив шістьох нових членів наглядової ради НАК Нафтогаз України. Ними стали – Стів Хейсом, Клер Споттісвуд, Брюно Лескьор, Амос Хохштайн, Олександр Гриценко і Сергій Попик.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини