RU

Корупції в Україні все більше, - Transparency International

01.12.2011, 11:01
Корупції в Україні все більше, - Transparency International - Фото
Фото: ЕРА
Transparency International вважає будь-який результат нижче 3 балів "ганьбою для нації". Згідно з доповіддю міжнародної неурядової організації Transparency International, яка базується в Берліні, за рік Україна втратила 18 позицій, опустившись зі 134-го на 152-е місце.

Сусідами України за списком стали Таджикистан, Центральноафриканська республіка, Уганда і Конго. Росія і Білорусь розмістилися на 143-й позиції.

До трійки найменш корумпованих країн увійшли Нова Зеландія, Данія і Фінляндія. Найбільш корумпованими країнами стали Сомалі і Північна Корея, яка була включена в рейтинг вперше.

Відстежуючи вже протягом останніх 13 років рівень сприйняття корупції в Україні, Transparency International неодноразово висловлювала стурбованість критичною ситуацією в державі. Зокрема, якщо в 2006 році Україна мала оцінку в 2,8 бали і займала 99-104 місце серед 163 країн світу, в яких здійснювалося дослідження, то в 2009-му з результатом в 2,2 бали України вже опинилася на 146-153 місці серед 180 країн.

Індекс сприйняття корупції, який вираховується Transparency c 1995 року, визначає рівень корупції серед державних службовців і політиків - від "0" (високий рівень корупції) до "10" (корумпованих чиновників майже немає). Індекс враховує всі можливі форми корупційної діяльності, включаючи "хабара посадовим особам та їх участь у розподілі прибутків від виконання державних замовлень, а також незаконне або недобросовісне використання бюджетних коштів".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини