RU

Корпорацію ІСД робить банкрутом російська держкомпанія – Тарута

27.01.2021, 21:59
Корпорацію ІСД робить банкрутом російська держкомпанія – Тарута - Фото
Сергій Тарута (фото – Андрій Гудзенко/LIGA.net)

За люксембурзькою компанією Indumet SA, що ініціювала процедуру банкрутства корпорації  Індустріальний Союз Донбасу (ІСД), стоїть державна корпорація розвитку Росії ВЕБ (раніше Внєшекономбанк). Про це в інтерв'ю телеканалу Перший діловий заявив акціонер ІСД Сергій Тарута.

"Ця компанія створена Внєшекономбанком, афільована із Внєшекономбанком. За гроші Внєшекономбанку скуповувала борги ІСД і потім вирішила, що "нам український акціонер не потрібен". Ми скупимо все і потім через банкрутство візьмемо під контроль усі активи", – заявив Тарута.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

За його словами, під час входження росіян до складу акціонерів ІСД була досягнута попередня домовленість про створення вертикально-інтегрованої гірничо-металургійної компанії. Але цього не сталося, а фінансування корпорації відбувалося за рахунок кредитів її українських акціонерів – Сергія Тарути й Олега Мкртчана.

Тарута стверджує, що керівництво ВЕБ не наважилося продавати активи ІСД, так як їм довелося б вибирати конкретного покупця і фіксувати ціну, що могла б виявитися меншою за кошти, витрачені росіянами в Україні. Тому було обрано варіант із банкрутством.

"Думаю, що протягом останніх чотирьох років це для них був сценарій, для керівництва ВЕБ, яке нічого не зробило, щоб залучити індустріального інвестора. А охочих придбати активи ІСД було дуже багато", – розповів Тарута.

Корпорація ІСД заснована в 1995 році. В неї входили  Алчевський МКАлчевський коксохім (обидва Луганська обл.) і Дніпровський МК  (Дніпропетровська обл.), металургійні заводи ISD-Huta Czestochowa (Польща) й ISD-Dunafer (Угорщина).

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини