Коронавірус може позбавити 1,6 млрд осіб засобів до існування - МОП

30.04.2020, 11:07
Коронавірус може позбавити 1,6 млрд осіб засобів до існування - МОП - Фото
Фото: pixabay.com

Другий квартал може виявитися більш руйнівним для зайнятості, ніж перший. МОП оновила прогнози

Скорочення робочого часу у всьому світі через COVID-19 означає, що 1,6 млрд працездатного населення можуть втратити засоби до існування. Про це повідомляє Міжнародна організація праці.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Згідно з оновленим прогнозом МОП, через продовження обмежувальних заходів наслідки пандемії виявляться для ринку праці в II кварталі значно гіршими за передбачувані раніше.

Порівняно з докризовим рівнем (IV квартал 2019 року) зниження зайнятості очікується на 10,5%, або 305 млн робочих місць (за умови 48-годинного робочого тижня). Попередня оцінка становила 6,7%, або 195 млн працівників, зайнятих повний робочий день.

У регіонах ситуація погіршилася для всіх основних груп. Зокрема: на 12,4% скоротиться робочий час у Північній та Південній Америці (порівняно з докризовим рівнем) і на 11,8% - для Європи та Центральної Азії. Щодо інших регіональних груп - показники перевищують 9,5%.

МОП акцентує увагу на неформальних працівниках, оскільки вони особливо вразливі: високий рівень бідності, майже немає правового захисту, робота часто небезпечна. Експерти вважають, що через коронакризу майже 1,6 млрд таких працівників із загальної кількості у світі 2 млрд і глобального трудового населення 3,3 млрд можуть залишитися без засобів до існування.

За оцінками МОП, перший місяць кризи призвів до скорочення на 60% доходів працівників, зайнятих у неформальному секторі економіки. Це означає зниження на 81% в Африці та Американському континенті, на 21,6% в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні і на 70% у Європі і Центральній Азії.

Крім того, понад 436 млн підприємств у світі знаходяться на межі банкрутства. Серед них близько 232 млн - в оптовій і роздрібній торгівлі, 111 млн - в обробній промисловості, 51 млн - у сфері готельного та продовольчого обслуговування і 42 млн - у сфері нерухомості та інших видів комерційної діяльності.

Підписуйтесь на розсилання Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Читайте російською: COVID-19 может лишить 1,6 млрд человек средств к существованию - МОТ

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта – JTIМимо бюджета транзитом: как Украина стала одним из центров нелегальных табачных изделий