Коронавірус і депозити. У які дні українці знімали з рахунків найбільше грошей

13.04.2020, 15:09
Коронавірус і депозити. У які дні українці знімали з  рахунків найбільше грошей - Фото
Ілюстративне фото: Юлія Березовська/прес-центр НБУ

Найбільше банківські рахунки людей спустошувалися під час оголошення карантину та повідомлень про нестачу готівкової валюти, дані НБУ

У березні було зафіксовано три відчутні хвилі відтоку грошей. Про це свідчать дані Національного банку України, які він надав журналісту ЛІГА.Money.

Найбільша сума коштів у гривні на банківських рахунках людей за минулий місяць була зафіксована 10 березня - 329,8 млрд грн.  А вже 11 березня, коли оголосили карантин, споживачі зняли з рахунків 14,9 млрд грн, що стало максимумом за весь місяць. 

17-го березня, у день посилення карантинних обмежень, вкладники миттєво відреагували та зняли ще 7,4 млрд грн.  

З 20-го по 23 березня коштів на рахунках знову стало більше (сума зросла з 321,8 млрд грн до 329,8 млрд грн), але вже 24 березня, коли офіційний курс долара перевищив 28 грн/дол  - люди знову запанікували та зняли майже 6 млрд грн.

У той же день був зафіксований пік відтоку грошей з валютних рахунків - вкладники забрали $35 млн. 

Люди почали знімати валюту починаючи з 13 березня. Перша дата серйозного  відтоку грошей з валютних рахунків - 19 березня, коли українці зняли $30 млн. Нервозність вкладників весь час посилювалась через нестачу готівкової валюти, дефіцит якої виник через зупинку авіасполучення. Станом на 17 березня банки повідомляли, що готові повернути валюту безготівково або ж перевівши у гривню. 

Нацбанк тільки 25 березня зміг провести перший аукціон, на якому продав банкам $130 млн готівкою. За даними НБУ, послідовний відтік грошей з рахунків фізосіб припинився саме цього дня.

  • У березні українці забрали з банків 2,7 млрд грн і $ 19 млн. У Нацбанку цю тенденцію оцінили як слабку і короткочасну.

  • За підсумками 2019 року сума вкладів фізосіб у банках-учасниках ФГВФО зросла на 36 млрд грн і склала на 1 січня 2020 року 474,4 млрд грн (зокрема, 279,5 млрд грн - в гривні, 194,9 млрд грн - у валюті).

Підготовлено ЛІГА.Money за сприяння Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору"

 

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта – JTIМимо бюджета транзитом: как Украина стала одним из центров нелегальных табачных изделий