RU

Коронавірус. Екс-міністр економіки пропонує виплачувати українцям по 5000 грн

03.04.2020, 17:44
Коронавірус. Екс-міністр економіки пропонує виплачувати українцям по 5000 грн - Фото
Тимофій Милованов (прес-служба Кабміну)

Фінансову підтримку населення і економіки України в умовах коронавірусного карантину потрібно збільшити в рази, заявив екс-міністр економіки Тимофій Милованов.

На його думку, підтримка повинна становити 5-10% ВВП, як це роблять розвинуті країни. В Україні 10% ВВП - це приблизно 400 млрд грн, написав Милованов в Facebook.

Пряма підтримка людям повинна бути на рівні хоча б 50% від місячної зарплати і здійснюватися протягом усього карантину, зазначає екс-міністр. 50% від середньої зарплати в Україні - це приблизно 5000 грн.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо 30% робочої сили втратять роботу (близько 5 млн осіб), то держава повинна забюджетувати 100 млрд грн на виплати по 5000 грн протягом 3-4 місяців карантину, пише Милованов.

Він підкреслює, що це повинні бути прямі виплати тим людям, які втратили роботу, були відправлені в неоплачувані відпустки або яким знизили зарплату. "Фокус держави повинен бути на підтримці насамперед таких людей, а не пенсіонерів", - вважає екс-чиновник.

Також він зазначає, що ФОПи, самозайняті і неофіційно працевлаштовані теж повинні отримувати цю підтримку.

Гроші на допомогу економіці Милованов пропонує взяти у МВФ та інших міжнародних донорів, а також шляхом випуску облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП).

"Чи варто проводити (фактично) емісію, якщо не буде вистачати фінансування за допомогою ринкових механізмів? На мою думку, так, через безпрецедентну ситуацію. Але потрібно пам'ятати, що емісія не може бути заміною програми МВФ і підтримки інших донорів і запозичень з ринку ", - уклав він.

Читайте також: На які заходи йдуть уряди, щоб врятувати економіки своїх країн. 16 прикладів

Читайте також: Чорний квартал: 6 графіків, що показують реальний стан економіки. Плюс 4 прогнози

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини