RU

Коронакриза. МЕА прогнозує безпрецедентний шок в енергетиці

30.04.2020, 14:22
Коронакриза. МЕА прогнозує безпрецедентний шок в енергетиці - Фото
Резервуари для зберігання нафти на нафтопереробному заводі BP в Індіані, США (фото: Tannen Maury/EPA)

Коронавірусна криза приведе до великих зрушень у світовому енергобалансі: традиційні енергоресурси чекає падіння і стагнація, а відновлювану енергетику - зростання. Це головний висновок  аналітичного звіту Міжнародного енергетичного агентства, пише The Bell.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
МЕА підкреслює, що шок від пандемії коронавірусу в світовій енергетиці є безпрецедентним з часів Другої світової війни. Попит на енергоресурси за підсумками року впаде на 6%, що в сім разів більше, ніж у кризовому 2008 році і рівнозначно втраті ринком усієї Індії.

Агентство бачить «приголомшливе» скорочення попиту на вугілля, нафту і природний газ.

Найбільше падіння припаде на розвинені країни - 9% в США, 11% в Євросоюзі за підсумками року. Кожен місяць глобальної самоізоляції на рівнях початку квітня знижує світовий попит на енергоносії на 1,5%.

  • Після десятиліття безперервного зростання попит на природний газ у 2020 році впаде на 5%. Це буде найбільше падіння за всю історію природного газу як масового енергоносія. Газова генерація знизиться на 6%.
  • Попит на вугілля знизиться ще більше - на 8%, вперше з часів Другої світової війни. Вугільна генерація впаде на 10%.
  • Попит на нафту впаде на 9% або на 9 млн б/д в середньому за рік, в основному завдяки згортанню перевезень.
  • Частка альтернативної, відновлюваної та ядерної енергетики в світовій генерації досягне історичного максимуму - 40%.
  • Відновлювана й альтернативна генерація, включаючи ГЕС, сонячну енергію та вітряні електростанції, єдина показала зростання в кризу. За підсумками року попит виросте тільки в цій категорії, а вироблення енергії зросте на 5%, прогнозує МЕА. Головні причини - низькі операційні витрати і маневреність цих джерел енергії, а також значні раніше введені потужності.
  • Викиди вуглекислого газу за підсумками року знизяться на 8%, але з досвіду минулих криз швидко повернуться на колишній рівень.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Після кризи МЕА очікує дефіциту інвестицій у видобуток енергоресурсів й особливо в традиційну генерацію, де вони необхідні просто для підтримки потужностей. З урахуванням зростання частки непостійної альтернативної енергетики це означає ризик стабільності енергосистем. Агентство закликає системних операторів та уряди країн звернути увагу на цю проблему.

Читайте також: Історичний обвал. Ціни на нафту впали по всьому світу. Що це означає для України?

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини