Контракт на 10 років. Україна та РФ домовилися про транзит нафти

03.12.2019, 15:46
Контракт на 10 років. Україна та  РФ домовилися про транзит нафти - Фото
Фото: прес-служба Укртранснафти

Сьогодні, 3 грудня, в Загребі (Хорватія) АТ Укртранснафта та ВАТ Транснафта підписали додаткову угоду до договору про транзит нафти через територію України.

Як повідомляє прес-служба Укртранснафти, контракт укладений на десять років - із 1 січня 2020 року до 1 січня 2030 року.

Документ підписали генеральний директор Укртранснафти Микола Гавриленко та віце-президент Транснафти Сергій Андронов у рамках Міжнародної конференції Енергетика в 21 столітті.

Відзначається, що рішення про продовження було прийнято 27 листопада акціонером Укртранснафти - НАК Нафтогаз України.

В Укртранснафті уточнюють, що крім пролонгації договору, додаткова угода актуалізує і ряд положень із урахуванням поточного стану змін на ринку послуг із транспортування нафти в регіоні. При цьому без змін залишилися порядок оплати послуг і взаємодія на рівні технічних служб.

"Висновок додаткової угоди гарантує безпечну та стійку роботу нафтотранспортної системи України на довгостроковій основі, створює  ґрунт для завантаження системи магістральних нафтопроводів Товариства транзитними обсягами нафти в напрямку країн Європи і забезпечує довгострокове стабільне джерело доходів Укртранснафти", - підкреслюють в Укртранснафті.

У листопаді в проспекті емісії єврооблігацій Нафтогазу говорилося, що контракт на транзит нафти між Укртранснафтою і російською "Транснефтью" буде автоматично продовжено на 2020 рік.

Система магістральних нафтопроводів Укртранснафти діаметром від 159 мм до 1220 мм довжиною 4767 км проходить  територією 19 областей України. Її щорічна пропускна здатність на вході - 114 млн тонн, на виході - 56,3 млн тонн.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю