RU

Контейнеровоз у Суецькому каналі блокує товарів на $10 млрд щодня

26.03.2021, 20:39
Контейнеровоз у Суецькому каналі блокує товарів на $10 млрд щодня - Фото
Ілюстративне фото: ЕРА

Вантажне 400-метрове судно Ever Given, що сіло на мілину в Суецькому каналі, блокує прохід товарів на $9,6 млрд щодня. Про це повідомляє профільне видання Lloyd List.

Журнал оцінює щоденний вантажний трафік через канал у $5,1 млрд у західному напрямку і в $4,5 млрд у східному. Щодня через канал проходять понад 50 суден.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новинии

"Кожен день, який судно (Ever Given, – ред.) проводить у каналі, збільшує затримки для нормальних вантажопотоків. Немає сумнівів у тому, що затримки позначаться на всьому ланцюжку поставок і викличуть додаткові проблеми", – заявив Джон Голд, віцепрезидент із  постачання і митної політики Національної федерації роздрібної торгівлі.

Блокування каналу призведе до значних фінансових наслідків, зазначає видання. Через аварію заблокованими залишаються 165 суден. Серед них – 41 балкер, 24 танкера, 33 контейнеровоза і 16 танкерів зі зрідженим або нафтовим газом.

Фото заблокованого Суецького каналу з космосу дивіться тут.

Суецький канал – безшлюзовий судноплавний канал у Єгипті, який відкрито 1869 року, з'єднує Середземне і Червоне моря. Довжина – 160 км, ширина дзеркалом води – до 350 м,  дном – 45-60 м, глибина – 20 м. Це умовна межа між Африкою і Євразією, а також найкоротший водний шлях між Індійським океаном і акваторією Середземного моря Атлантичного океану. Щодня через канал проходить приблизно 30% обсягу морських контейнерів (близько 12% загального обсягу всієї світової торгівлі) та 10% світового обсягу нафти.

Читайте також

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини