RU

Конкурент Газпрому. Азербайджан почав поставки газу в Європу

16.11.2020, 14:21
Конкурент Газпрому. Азербайджан почав поставки газу в Європу - Фото
Будівництво Північного потоку-2 – EPA

Транс-Адріатичний газопровід, побудований для транспортування каспійського газу в Євросоюз, введений в комерційну експлуатацію. Про це інформує офіційний сайт газопроводу.

Очікується, що через газопровід буде транспортуватися 10 млрд кубометрів газу з Азербайджану в країни Європейського Союзу. Пропускна спроможність газопроводу –  20 млрд кубів на рік.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Газопровід входить в систему європейського Південного газового коридору, який включає газове родовище Шах-Деніз 2 в азербайджанському секторі Каспійського моря, південно-кавказький газопровід і Транс-Анатолійський газопровід, що проходить через територію Туреччини від кордону Грузії до кордону Греції.

Далі газопровід перетинає територію Греції та Албанії і доходить до південної частини Італії. Вартість проєкту Південного газового коридору становить $40 млрд, протяжність – 3500 км.

Будівництво Транс-Адріатичного газопроводу було погоджено в 2013 році. У 2016 році почалося будівництво. У 2018 році газопровід був приєднаний до турецького Транс-Анатолійського газопроводу. Акціонерами Транс-Адріатичного газопроводу є британська ВР (20%), азербайджанська SOCAR (20%), італійська Snam (20%), бельгійська Fluxys (19%), іспанська Enagas (16%), швейцарська Swis Axpo (5%). Вартість проєкту $3,9 млрд. Протяжність газопроводу – 878 км.


Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини