RU

Конфлікт інтересів. Укрнафта проти рішення Кабміну оновити наглядову раду

20.03.2020, 10:48
Конфлікт інтересів. Укрнафта проти рішення Кабміну оновити наглядову раду - Фото
Роберт Бенш (фото: epravda.com.ua)

ПАТ "Укрнафта" закликає Кабінет міністрів скасувати розпорядження про призначення Роберта Бенша членом наглядової ради НАК "Нафтогаз України" або утриматися від її виконання до тих пір, поки не будуть вивчені факти наявності конфлікту інтересів. Про це йдеться в повідомленні Компанії в Facebook.

"При безпосередньому сприянні Роберта Бенша на користь підконтрольної йому компанії-нерезидента з ПАТ "Укрнафта" було стягнуто $145,7 млн. Рішення суду залишається невиконаним (оскільки товариством вживаються заходи щодо захисту своїх прав), однак стягнення зазначеної суми буде мати безпосередній вплив на НАК "Нафтогаз України", оскільки акціонера з часткою 50% + 1 акція позбавить можливості отримання прибутку", - йдеться в повідомленні.

У компанії також відзначають, що зв'язок Бенша з екс-президентом Віктором Януковичем не тільки кидає тінь на діяльність уряду, але й створює загрозу для національних інтересів. У компанії побоюються, що статус "представника держави", "члена наглядової ради Нафтогазу" дозволить Беншу лобіювати особисті інтереси за допомогою корпоративних механізмів впливу на стратегічні підприємства України, пакетами акцій яких володіє Нафтогаз.

В Укрнафті готують офіційний лист до уряду, з яким обіцяють надати докази наявності конфлікту інтересів. У компанії відзначають, що не розголошують цю інформацію через вимоги конфіденційності. При цьому в Укрнафті впевнені в переконливості фактів та обґрунтованості заяви про неприпустимість виконання Беншем функцій представника держави.

  • 19 березня стало відомо, що Кабмін ввів до наглядової ради Нафтогазу Роберта Бенша як представника держави. Розпорядження уряду №293-р від 11 березня опубліковане на урядовому сайті.

Читайте російською: Конфликт интересов. Укрнафта выступила против решения Кабмина обновить набсовет

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини